SZTE TTIK 2023. február

2023. február 25.

A Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézetének Tanácsa Prof. Dr. Páles Zsolt egyetemi tanárnak, a Debreceni Tudományegyetem matematikusának ítélte oda a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet. Páles professzor a díj átvétele után „Elválasztási tételek kommutatív félcsoportokban és a kvázieltérés közepek jellemzése” címmel tartott előadást, majd válaszolt kérdéseinkre.

Dékáni szünet
2023. február 24.

A TTIK HÖK kezdeményezésére, a kari Sportnap sikeres lebonyolítása érdekében 2023. május 4. napján (csütörtök) 10 órától dékáni szünetet rendelek el.

Dr. Horváth Dezső dékán

2023. február 23.

Dr. Venetianer Pál biológus, biokémikus kutatóprofesszornak ítélte oda a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Területi Bizottsága a 2023. évi Pro Scientia Életműdíjat. A SZAB éves közgyűlését Dr. Kosztolányi György, az MTA alelnöke köszöntötte, Prof. Dr. Jelasity Márk, az SZTE Számítógépes Algoritmusok és Mesterséges Intelligencia Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára a mesterséges intelligencia megtévesztéséről tartotta a nap tudományos előadását.

2023. február 22.

A 35. Nemzetközi Informatikai Olimpiát 2023. augusztus 28. és szeptember 4. között rendezik meg Neumann János születésének 120. évfordulójához kapcsolódva Szegeden, a Szegedi Tudományegyetem részvételével. A verseny előkészítő találkozóján a nemzetközi szervezőbizottság tagjai bemutatták az esemény részleteit.

2023. február 15.

Egy magyar-amerikai kutatócsoport a TESS űrtávcső adatsoraiban keres szisztematikusan különleges, többszörös fedésű, szoros hármas- és négyescsillagokat. Legutóbbi, tanulmányukban kilenc, újonnan felfedezett hármasrendszerről számolnak be, köztük az első, dinamikailag különösen izgalmas, retrográd keringésű szoros hármasról.

2023. február 10.

Az SZTE Bolyai Intézetének Tanácsa az Acta Scientiarum Mathematicarum (Szeged) folyóirat szerkesztőbizottságának javaslatára a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet 2022-ben Dr. Páles Zsolt professzornak (Debreceni Egyetem, Matematikai Intézet) ítélte oda.

2023. február 09.
Díszoklevél iránti kérelmek beadási határideje: 2023.04.30.
2023. február 08.

Dr. Várkonyi Bernát vegyész, egyetemi docens, a kémiai tudományok kandidátusa, a JATE Kolloidkémiai Tanszékéknek egyik alapítója, megbízott vezetője, 40 éven keresztül oktatója és kutatója, életének 94. évében, 2023. január 28-án elhunyt. Búcsúztatása 2023. február 10-én, pénteken, 11 órakor lesz az Alsóvárosi Temető ravatalozójában.