A természettudományi képzést folytató egyetemi karok dékánjai és kari vezetői hagyományosan évente egy vagy két alkalommal közös tanácskozás keretében vitatják meg a felsőoktatás és a képzési területük aktuális kérdéseit.
2021. január 15-én indult az SZTE koordinációjával a TACMEE ( TAckling the Climate change through Modernizing Environmental Engineering) projekt, melyet az Európai Unió Erasmus + Programja finanszíroz.
Szomorú szívvel fogadtuk a hírt, hogy május 19-én, életének 84. évében elhunyt Dr. Adamkovich István kémiatanár, a szakmódszertan egykori oktatója, aki közel három évtizeden át kémiatanárok generációit nevelte, és készítette fel a tanári hivatás gyakorlására. Előadásain az értelmiségi lét felelősségéről, küldetéséről is gyakran beszélt a tanárjelölteknek.
Június 3-án a szegedi Széchenyi térre látogat a Richter Egészségváros. A magyar gyógyszergyártó vállalat 2009-ben életre keltett egészségmegőrzést támogató programsorozata lehetőséget biztosít arra, hogy ingyen, előzetes időpont egyeztetése nélkül vegyenek részt a lakosok egészségügyi szűréseken, tanácsadásokon. Az eseményen részt vevők ugyanakkor nemcsak önmagukért tehetnek, de a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központot is támogathatják.
Kémia, biológia, fizika, biomérnök, bionika szakos diákok számára kínál nyári munkalehetőséget a szegedi lézeres kutatóközpont.
Fehér László átfogó tanulmányt közölt a rangos Annales Henri Poincaré folyóiratban.
Az ELI és a Szegedi Tudományegyetem Fizika Intézete idén is közönségvonzó programokat rendezett a fény nemzetközi napja alkalmából. Kiderült, hogy a lézer felfedezése után alig pár évvel Sean Conneryt már lézerrel vágták volna ketté egy James Bond-filmben, a Star Wars lézerkardot pedig legjobb gázplazmából előállítani, de ehhez egyelőre hátizsáknyi telepet és csöveket kell cipelni. És volt lézerekről átnevezett csoki is, melynek új papírján az adalékok helyett a MIR, HR, THz, Sylos, HF paramétereit olvashatták a gyerekek.