SZTE TTIK 2018. július

2018. július 31.

Az idén XI. alkalommal kerül megrendezésre a Lótusz napok, mellyel évről-évre a tóban megújuló indiai lótusz virágzását is ünnepeljük. Ezen a két napon távol-keleti hangulatot varázsolunk a Füvészkertbe, zenével, tánccal, ízekkel és illatokkal idézzük a kelet varázsát. Látogatóink megcsodálhatják a lótuszos tavat, mely a japán kertnek is része. Felfedezhetik a tó szigetének kellemes pihenést s kitekintést nyújtó teaházát, ahol a különleges látványhoz az élet folytonosságát jelképező vízesés ad kellemes, nyugtató háttérzenét.

2018. július 30.

Kari pótfelvételi tájékoztatók, alap, osztatlan és mesterképzésekről

2018. július 27.

Az energiatakarékosság jegyében 2018. augusztus 4. és 20. között klímaszünetet tart a Szegedi Tudományegyetem.

2018. július 24.

87 éves korában, 2018. július 22-én elhunyt Solymosi Frigyes, az SZTE professor emeritusa, akadémikus, Széchenyi-díjas fiziko-kémikus, Szeged város díszpolgára. A heterogén katalízis, szilárdtestkémia, felületkémia és reakciókinetika kutatója a Szegedi Tudományegyetemen diplomázott, a legutóbbi időkig az SZTE Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszéken dolgozott.

2018. július 24.

2018. július 20.

A TTIK Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Bizottsága értékelte a 108 db beérkezett pályázatot. Az értékelés során, az Egyetemi Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Szabályzat alapján, meghatároztuk az érvényes pályázatok körét.

2018. július 12.

Rektori Utasítás: „A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 112.§ (1) bekezdésére figyelemmel a Szegedi Tudományegyetemen 2018. augusztus 27. és 31. között pótzáróvizsga-időszakot hirdetek.

2018. július 19.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara 2018 tavaszán is megrendezte az Országos Tudományos Diákkör helyi (egyetemi) fordulóját.

Értesítés a Dékáni Hivatal zárva tartásáról
2018. július 10.

2018. július 16-án (hétfő) a Dékáni Hivatal és a Tanulmányi Osztály, Kari rendezvény miatt zárva tart!

2018. július 05.

A Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottságának elnöksége együttműködve a régió három kereskedelmi és ipari kamarájával (Bács-Kiskun, Békés, Csongrád Megye Kereskedelmi és Iparkamarái) és a Dél-alföldi Regionális Innovációs Ügynökség Közhasznú Egyesülettel 2018. évben is pályázatot hirdet a Dél-alföldi Régióban a vállalkozások, valamint a feltalálók által a három megye területén létrejött szellemi alkotások elismerése és az innovációs tevékenység, illetve a technológiai transzfer támogatása érdekében.

2018. július 04.

2018. augusztus 27. és 31. közt megrendezésre kerül az ez évi Nemzetközi Nyári Iskola. Az iskola nyelve angol. A programban magyar, osztrák és német egyetemi hallgatók vesznek részt.