Rendezvénynaptár
-
november 22.10:00 - 12:00
-
november 22.13:00 - 15:00
-
november 25.13:00 - 15:00
Július elején adták át a 2013-as Sófi-díjakat a Szegedi Tudományegyetem azon tehetségeinek, akik tudományterületükön fiatal koruk ellenére már letettek valamit az asztalra. A díjazottak között egy szerény, csendes fiatalember is helyet foglalt, aki már gyerekkora óta sejtette: valamilyen formában a kémiával és a fizikával foglakozik majd. Kormányos Attila vegyészként nyerte el ezt az elismerést, Kávé mellé című portrésorozatunkban ezúttal vele beszélgettünk.
Kari tájékoztató,
Beiratkozás a nappali képzésre,
Beiratkozás a levelező képzésre,
ETR útmutató...
A Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete konferenciát szervez Krámli András 70. születésnapja alkalmából 2013. július 26-27-én a Szegedi Akadémiai Bizottság székházában.
Európa egyik legjelentősebb embertani gyűjteménye jött létre a Szegedi Tudományegyetemen. A kialakuló egyetemi „csontraktárban" végzett szakszerű vizsgálatokkal – többek között – a járványok és a betegségek történetére derítenek fényt a kutatók.
Konferenciával kezdődött meg a szegedi lézerközponthoz kapcsolódó ágazati felkészítést segítő projekt, mely az oktatás és a vállalkozások körében mutatja be az ELI adta lehetőségeket.
Színes program kavalkád várja azokat, akik július 27-28-án kilátogatnak a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjébe. A Lótusznapokra érdemes pokrócot is vinni, és az árnyas fák alól szemlélni az eseményeket.
Az SZTE által vezetett konzorcium 1,05 milliárd Ft-os EU-s pályázatának nyitókonferenciáját 2013. július 17-én, 10-16 óra között rendezik a Szent-Györgyi Albert Agórában.
Kísérletekkel egybekötött továbbképzést szerveztek általános és középiskolai kémiatanároknak, hogy megmutassák, miként lehet felkelteni az ifjúság figyelmét felkelteni a tudomány iránt.
„Látni, amit mindenki lát, és gondolni, amit még senki sem gondolt" – fogalmazta meg Szent-Györgyi Albert, a szegedi egyetem Nobel-díjas kutatója a felfedezés lényegét. A felismerés ilyenfajta örömét Szabó Gábor is átélte már? – kérdeztük a szegedi egyetemen kutatócsoportot vezető fizikust, akadémikust, az SZTE rektorát.
Míg korábban elsősorban a honfoglaló magyarokhoz kötötték a sebészeti vagy rituális céllal végzett koponyalékelést (trepanáció), késő avar leletek tanúsága szerint nem csak eleink éltek a jellegzetes beavatkozással. Mi volt a célja és értelme a koponya lékelésének? – erről kérdeztük a szakembert.
Szörényi Levente Kossuth- és Erkel-díjas zeneszerző és előadóművész adta át a Sófi-alapítvány idei ösztöndíjait vasárnap a Tanulmányi és Információs Központban.
Július 7-én tartotta diplomaosztóit az SZTE Természettudományi és Informatikai Kara, a 11 órás alkalmon a korábbi évek hagyományaihoz híven idén is átadták a Sófi-alapítvány ösztöndíjait – az alapítvány díszvendége idén Szörényi Levente zeneszerző, előadóművész volt.
Az ELI-ALPS oktatást érintő várható hatásairól is beszélt Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora a július 4-i lakossági fórumon a Rektori Hivatal dísztermében.
A TTIK Köztársasági Ösztöndíj Bizottsága hétfő 14 órától több ülésen értékelte a 105 db beérkezett pályázatot.
Az információtechnológiai alkalmazások egyre hatékonyabbá és olcsóbbá tehetik a távgyógyítást, például az okostelefonok képesek rögzíteni és az orvosnak továbbítani a beteg állapotára vonatkozó adatokat. A telemedicina témakörében kutatnak egy TÁMOP-program keretében a szakemberek az SZTE-n.