SZTE TTIK 2014. december

2014. december 20.

A Dékáni Hivatal és a Tanulmányi Osztály
2014. december 23-án 14.00 órától 2015. január 4-ig zárva tart!
Nyitás: 2015. január 5. (hétfő)

2014. december 18.

A „feltörekvő Európa és Közép-Ázsia” 30 országának 368 egyetemét rangsorolta a QS. A „pilot jellegű” összeállításba 6 magyarországi egyetem került be, közülük a második legjobb, illetve a toplistán a 22. helyen szerepel a Szegedi Tudományegyetem. Az SZTE a világ legjelentősebb tucatnyi felsőoktatási rangsorában szerepel.

2014. december 16.

Tisztelettel meghívjuk Önt a Csongrád Megyei Civil Információs Centrum 2014. II. félévében megrendezésre kerülő ingyenes információs– és képzési napjaira.

2014. december 16.

Két évvel ezelőtt alakult meg a Magyar Tudományos Akadémia és a Szegedi Tudományegyetem fotoakusztikus kutatócsoportja – tagjai korábban főként az Optikai és Kvantumelektronikai Tanszéken dolgoztak. Ma tizenöt kutató dolgozik különböző műszerfejlesztésen. Bozóki Zoltánnal, az SZTE TTIK Fizikus Tanszékcsoporton működő MTA-SZTE Fotoakusztikus Kutatócsoport helyettes vezetőjével afotoakusztikáról, az ELI-vel való együttműködésről, valamint az országban az elsők között alapított spin-off cégről is beszélgettünk.

Megjelent az NKP Hírlevél november-decemberi száma!
2014. december 13.

Megjelent a Nemzeti Kiválóság Hírlevél 2014/09. november-decemberi összevont száma.
A Hírlevelet – melyből a Nemzeti Kiválóság a Konvergencia Régióban Program által szervezett rendezvények (Bölcsészet- és társadalomtudományi konferencia a Miskolci Egyetemen; NKP a DOSz által szervezett Mérföldkő Konferencián; II. Alumni találkozó; NKP záróbeszámoló roadshow) mellett áttekintést kaphat a projekt eredményeiről is.

Hírlevelünk aktuális száma IDE kattintva olvasható.

2014. december 10.
Sebestyén Zoltán, az Eötvös Lóránd Tudományegyetem emeritus professzora kapta az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban magas szinten publikáló matematikusainak évente járó elismerést.
2014. december 10.

Kilencven kutató – köztük a szegedi egyetem tizenegy tudósa – vehette át az MTA doktora oklevelet az Akadémia székházának dísztermében 2014. december 6-án, ezzel 2667-re bővült a tudomány doktora vagy az MTA doktora címmel rendelkező hazai szakemberek száma.

2014. december 10.

Az SZTE Fizikus és Kémiai Tanszékcsoportjai valamint az ELFT Csongrád Megyei Csoportja ajándék "koncertet" szervez kis és nagy diákoknak.

Időpont: 2014. december 17. (szerda), 16 óra,

Helyszín: SZTE Fizikus Tanszékcsoport Budó Ágoston előadóterme (Dóm tér 9., I. em.)

2014. december 04.

Megrendülten tudatjuk mindazokkal, akik szerették és tisztelték, hogy kollégánk, barátunk DR. KÖRTVÉLYESI TAMÁS egyetemi docens 2014. november 27-én elhunyt.

2014. december 02.