2024. március 28., csütörtök

Buszkesegeink_az_MTA-n_1

A TTIK 4 intézete is elnyerte az MTA Kiváló Kutatóhely minősítést

95 magyarországi tudományos műhelynek és intézménynek – kiemelkedően magas színvonalú tudományos munkája elismeréseként – az MTA által Kiválónak Elismert Kutatóhely minősítést adományozott – tette közzé a listát 2022. május 3-án az Akadémia. A rangos elismerést elnyerte a Szegedi Tudományegyetem 9, ezen belül a Természettudományi és Informatikai Kar 4 kutatói műhelye.

Kiváló műhelynek minősül a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar 4 intézete, azaz: az SZTE TTIK Biológia Intézet, továbbá a Földrajzi és Földtudományi Intézet, valamint az Informatikai Intézet, illetve a Kémiai Intézet.

Az MTA Kiváló Kutatóhely minősítés öt évig érvényes, és az Akadémia által kiírt kutatástámogatási pályázatok elbírálásakor előnyt jelent a minősítés birtoklása.