Untitled_design_1

Előadássorozattal hódítják a Dél-Alföldet az SZTE csillagászai

A Stonehenge-től az űrutazásig: 8 alkalmas előadássorozattal hódították meg a hódmezővásárhelyi Németh László Városi Könyvtár kozmoszát a Szegedi Tudományegyetem csillagászai.

A hódmezővásárhelyi Németh László Városi Könyvtár állította pályára azt az izgalmas, havonta jelentkező előadássorozatot, ahol a Szegedi Csillagvizsgáló munkatársai a tavaszi és az őszi félévben, havonta egyszer változatos témákat járnak körbe. Az előadók: Barna Barnabás, Czavalinga Donát, Nagy Andrea és Ordasi András.

- A jelen, a földi lét iránti felelősség, illetve az űr és a csillagok kutatása nem zárja ki egymást. Éppen ezért az én előadásaim célja az, hogy az emberek közben, még ha csak képzeletben is, de kijussanak a bolygó közi térbe és meghódítsák a naprendszert. Fontos, hogy felfedezzünk és tanuljunk a csillagokról, a kozmoszról, mert ez az emberiségnek és önmagunknak is elengedhetetlen kötelessége – emelte ki Barna Barnabás, a Szegedi Tudományegyetem csillagász kutatója.

konyvtar1

A csillagásztól azt is megtudtuk, hogy a Szegedi Csillagvizsgáló március végétől újra várja az érdeklődőket, hasonlóan izgalmas rendezvényekkel.

KelemenTamas_CSV_egyetem

- A Szegedi Csillagvizsgálóban 30 éve folynak ismeretterjesztő előadások, én a kollégáimmal 8 éve folytatok prezentációkat. A Szegedi Csillagvizsgáló 2022-ben megújult nyitva tartással nemcsak előadásokkal, hanem távcsöves bemutatókkal is várja az exobolygók, a fekete lyukak, az ősrobbanás, és az űrutazás témaköreiben elmélyedni vágyókat.

A soron következő bemutatók:

• 2022.03.01. 17:00 óra - Czavalinga Donát: Csillagok különleges világa

• 2022.04.05. 17:00 óra - Dr. Nagy Andrea: A csillagászat mérföldkövei, avagy Stonehenge-től az űr meghódításáig

• 2022.05.03. 17:00 óra - Ordasi András: Space 4.0 - Az űr meghódítása napjainkban

• 2022.09.06. 17:00 óra - Czavalinga Donát: Naprendszer űrszondaszemmel

• 2022.10.04. 17:00 óra - Dr. Nagy Andrea: Kozmikus katasztrófák, és hatásuk adinoszauruszokra

• 2022.11.02. 17:00 óra - Dr. Barna Barnabás: A leggyakoribb kérdések az Univerzumról

• 2022.12.06. 17: 00 óra - Ordasi András: Lak(h)at(at)lan lakhatósági zónák - Exobolygók közel s távol

Az események ingyenesen megtekinthetők, előzetes regisztráció nem szükséges.

SZTEinfo – Kovács-Jerney Ádám

Fotók: Barna Barnabás