XIII-OFKD

Szegedi sikerek a XIII. OFKD-n

Az SZTE kilenc hallgatója nyert díjat az Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia idei döntőjében.

Az Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia 2012-es döntőjét Veszprémben, a Pannon Egyetemen rendezték. A 23 szekcióban összesen 184 versenyző ismertette munkájának eredményeit. A Szegedi Tudományegyetemet összesen huszonegy hallgató képviselte, közülük kilencen részesültek díjazásban.

Az eredmények:

I. díj
Szilágyi Árpád
(I. Biológus MSc): Cellulózbontás növényevők gyomrából származó mikroorganizmusokkal (Biotechnológia szekció, témavezetők: Dr. Rákhely Gábor, Dr. Perei Katalin)

II. díj
Czifra Dorina
Urbán Péter (II. Biológus MSc): Csiperkével és laskagombával asszociált Trichoderma közösségek természetes és mesterséges élőhelyeken (Mezőgazdasági környezetvédelem szekció, témavezető: Dr. Kredics László)
Ivanov Levente (III. Környezetmérnök BSc): Peroxidáz-aktivitás szén-nanocső alapú bio-nanokompozitban (Biotechnológia szekció, témavezető: Dr. Nagy László)
Tóth Ferenc (II. Földtudomány MSc): Az Ófalui Komplexum szivárgó oldatainak jellemzése a kőzetaélkotó kvarcban csapdázódott fluidzárványok alapján (Környezeti földtan és talajtan szekció, témavezetők: Dabi Gergely, Dr. Schubert Félix, Dr. M. Tóth Tivadar)
Török Judit (III. Környezetmérnök BSc): Triklóretilén hidrodeklórozása módosított réz, alumínium és nikkel tartalmú keverék katalizátorokon (Kémiai technológia szekció, témavezetők: Dr. Halász János, Bangó Adrienn)

III. díj
Nagy Gyula