SZTE TTIK 2013. április

2013. április 30.

Szeged, Kossuth Lajos sgt. 42. I. emelet

2013. április 30.

A Magyary Zoltán Kuratórium 2013. március 20-i ülésén döntött a TÁMOP 4.2.4. A/2-11-1-2012-0001 Nemzeti Kiválóság Program keretében megjelent Eötvös Loránd Hallgatói és Apáczai Csere János Doktoranduszi Ösztöndíj kiírások nyertes pályázatairól.

2013. április 29.

A második helyezést elért csapat felkészítésében a TTIK egyik munkatársa is részt vett.

2013. április 29.

A Szegedi Tudományegyetem Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszéke és az Újvidéki Egyetem Természettudományi Kara közösen indított projektet URBAN-PATH néven, melynek célja az emberi hőterhelés városon belüli eloszlásának kiértékelése és nyilvános bemutatása.

2013. április 24.

Több mint 300 millió forintból valósult meg az újszegedi létesítmény energetikai korszerűsítése, és a laborokat, előadótermeket is modernizálták.

2013. április 24.

A matematika az élet minden területén jelen van – az SZTE Bolyai Intézetének oktatói ezt az állítást bizonyították április 20-i rendezvényükön.

2013. április 24.

Áramköröket építettek, plazmagömböt, csiripmágnest nyertek azok a középiskolások, akik április 22-én részt vettek az SZTE Fizikus Tanszékcsoport és az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád megyei csoportja által rendezett Fizika akadályversenyen a Szent-Györgyi Albert Agórában.

2013. április 23.

A szegedi lézeres kutatóközpont tudományos technikai berendezésének koncepcionális terveit vitatta meg a napokban az ELI-ALPS Tudományos Tanácsa (SAC) Budapesten.

2013. április 22.
2013. április 19.

November 30-án zárult a több mint 3 milliárd forint összköltségvetésű SZTE Kutatóegyetemi Kiválósági Központ uniós projekt. Az öt nagy tudományos-kutatási alprogram vezetőjével vettük számba az elért eredményeket.

2013. április 19.

A klímaváltozással kapcsolatos veszélyek közül Magyarország számára különösen fontos a vízhiány és az aszály. A fenntartható vízgazdálkodás lehetőségeit vizsgálja a Vízhiány és adaptív vízgazdálkodási stratégiák a magyar–szerb határ menti régióban című projekt.

Időpont: 2013. április 20. (szombat), 10.30-18.00 óra
Helyszín: SZTE Kiss Árpád tanterem (Béke épület, Rerrich tér 1.)

2013. április 17.

A Csillagászat Napját áprilisban a Hold első negyedéhez legközelebb eső szombaton rendezik meg. Idén ez a nap április 20-a.

2013. április 17.

Megjelentek a legfrissebb ösztöndíjfelhívások a Nemzeti Kiválóság Program keretében. Az SZTE hallgatóinak és oktatóinak is érdemes böngészniük a kiírásokat.

2013. április 15.

A geotermikus fűtési lehetőségekkel foglalkozik a Szegedi Tudományegyetem, évi 80- 100 millió forintos megtakarítást remélve. Ezzel megkezdődhet Szeged egyik legjelentősebb megújuló energia hasznosítási projektje. Az SZTE, az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont és a Nevelési–Oktatási Intézmények Gazdasági Szolgálata kezdeményezésével szegedi és újszegedi termál rendszert épül ki.

2013. április 09.

Batükaptúra, bahada, krioturbáció, porosz út, GDP, fordizmus…
Ezekkel a szavakkal indították útnak a Földrajzi és Földtani Tanszékcsoport hallgatói az I. Geo Kupát.

2013. április 08.

Az SZTE TTIK csapata a 2., Mérnöki Kar csapata a 10. helyet szerezte meg a XIX. Országos Irányítástechnikai Programozó Versenyen.

2013. április 08.
2013. április 05.

Rangos megmérettetésként értékelték a szakemberek a XXXI. OTDK Biológiai Szekcióját, melynek ünnepélyes zárására április 4-én került sor a Hotel Forrásban.

2013. április 04.

Miként használható a majoránnából nyert illóolaj fertőtlenítésre és élelmiszerek tartósítására? Hogyan hatnak a szintetikus drogok a memóriára? A XXXI. OTDK Biológiai Szekciójának tagozati ülésein hasonlóan érdekes kérdésekre kerestek választ a verseny résztvevői.

2013. április 03.

Az akadémiai kutatóintézet-hálózat megújítási programjának újabb elemeként a teljes kutatói pályaív kiépülését szolgáló és a kutatócsoportok versenyképességét erősítő posztdoktori pályázatot hirdetett meg az MTA elnöke.

2013. április 03.

2013 szeptemberében ismét elindul a Magyar Telekom gyakornoki programja, amelyre a vállalat honlapján várják a jelentkezéseket 2013. április 10-ig.

2013. április 03.

Kezdd Te is karriered Magyarország legnagyobb vállalatánál!

2013. április 03.

Az SZTE Informatikai Doktori Iskola interdiszciplináris doktori kurzust hirdet meghívott, neves magyar előadók közreműködésével: “Személyes adatok védelmének jogi, etikai és informatikai kérdései” – címmel. A kurzus az egyetemi ETR tanulmányi rendszerben IDP104-szem-1 kódszám alatt található, arra a PhD hallgatók jelentkezhetnek.

2013. április 03.

Méltatlan volt az épület állapota a benne zajló munkához – jelentette ki Szabó Gábor rektor a munkaterület átadásakor. Az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar Bolyai épületére 1,28 milliárdot költenek.

2013. április 03.

Az SZTE Tehetségpont keretében működő Sófi-alapítvány kuratóriuma kihirdette az összegyetemi pályázat győzteseit. Idén a fődíjasok között a három TTIK-st (két vegyészhallgatót és egy programtervező informatikust) találunk.

2013. április 02.

(Nicosia, Ciprus, 2013. augusztus 19-30.)

2013. április 02.

Informatikai pályázat méréstechnikák és adatgyűjtési eljárások megismertetése céljából felsőoktatási intézmények hallgatói számára