SZTE TTIK 2013. augusztus

2013. augusztus 31.

Prima-díjban részesült, egyúttal Prima Primissima díjra jelölték Bor Zsolt akadémikust, a jelenleg Kaliforniában dolgozó szegedi lézerfizikust

2013. augusztus 31.

Augusztus 29-én kihirdették az idei pótfelvételi ponthatárokat. A szegedi egyetem tíz egységébe 468 elsős nyert felvételt, legtöbben az ÁJTK-ra, illetve a TTIK-ra érkezhetnek.

2013. augusztus 27.

A Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj (a továbbiakban: ösztöndíjprogram) a Kormány által alapított ösztöndíj, melynek célja a felsőoktatási intézményekben hallgatói jogviszonnyal rendelkező olimpiai/paralimpiai sportágakban sportoló azon hallgatók támogatása, akik tanulmányaik ideje alatt eséllyel rendelkeznek arra, hogy olimpiai/paralimpiai versenyszámban Európa-bajnoki, világbajnoki vagy olimpiai/paralimpiai érmet szereznek.

2013. augusztus 27.

Megjelent a Nemzeti Kiválóság Hírlevél harmadik száma, mely aktuális információkat, friss ösztöndíjkiírásokat, valamint a projekt céljait és eddigi eredményeit tartalmazza. Emellett aktuális rendezvényeinkről nyújtunk tájékoztatást, és a korábbiakhoz hasonlóan bemutatkozik egy újabb támogatottunk.

2013. augusztus 27.

Szeged - Egyre többen érdeklődnek az SZTE természettudományos képzései iránt. Köszönhető ez az olyan kezdeményezéseknek, mint a Kémikus Tudáspresszó, amely középiskolás diákok körében népszerűsíti a kémiát.

2013. augusztus 21.

Nemzeti ünnepünk, augusztus 20-a alkalmából a Szegedi Tudományegyetem több munkatársa részesült rangos elismerésben.

2013. augusztus 21.

Az ELI lézer kutatóközpont megvalósítását előkészítő projekt II. fázisa nevű projekt sajtótájékoztatóval egybekötött záró konferenciáját tartotta 2013. augusztus 14-én az ELI-HU Nonprofit Kft. Szegeden.

2013. augusztus 21.

Az I.éves nappali munkarend szerint tanuló, most felvett hallgatók számára.

2013. július 22.

• november 19.
  • november 21.
  • november 25.
    Magyarország egyik legkivételesebb tapasztalatokkal bíró üzletembere és médiaszakembere, Simó György novemberben visszatér az IH színpadára - aki ott volt 2018 áprilisában Simó György "Gép és ember, első menet" c. előadásán, már vésheti is be a dátumot a naptárába!
    Ma már tudjuk: a következő huszonöt-ötven évben nagyobbat változik majd a világ, mint előtte egy évezred alatt: hamarosan meg kell barátkoznunk azzal a gondolattal, hogy nem az ember lesz a legfejlettebb faj a Földön, hogy a digitalizációnak köszönhetően munkahelyek milliói szűnhetnek meg.
    De mi történik a "felesleges emberekkel"? Simó György nagyszerű előadásában túlélési stratégiákat fogalmaz meg a 21. századra.