SZTE TTIK 2013. augusztus

2013. augusztus 31.

Prima-díjban részesült, egyúttal Prima Primissima díjra jelölték Bor Zsolt akadémikust, a jelenleg Kaliforniában dolgozó szegedi lézerfizikust

2013. augusztus 31.

Augusztus 29-én kihirdették az idei pótfelvételi ponthatárokat. A szegedi egyetem tíz egységébe 468 elsős nyert felvételt, legtöbben az ÁJTK-ra, illetve a TTIK-ra érkezhetnek.

2013. augusztus 27.

A Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj (a továbbiakban: ösztöndíjprogram) a Kormány által alapított ösztöndíj, melynek célja a felsőoktatási intézményekben hallgatói jogviszonnyal rendelkező olimpiai/paralimpiai sportágakban sportoló azon hallgatók támogatása, akik tanulmányaik ideje alatt eséllyel rendelkeznek arra, hogy olimpiai/paralimpiai versenyszámban Európa-bajnoki, világbajnoki vagy olimpiai/paralimpiai érmet szereznek.

2013. augusztus 27.

Megjelent a Nemzeti Kiválóság Hírlevél harmadik száma, mely aktuális információkat, friss ösztöndíjkiírásokat, valamint a projekt céljait és eddigi eredményeit tartalmazza. Emellett aktuális rendezvényeinkről nyújtunk tájékoztatást, és a korábbiakhoz hasonlóan bemutatkozik egy újabb támogatottunk.

2013. augusztus 27.

Szeged - Egyre többen érdeklődnek az SZTE természettudományos képzései iránt. Köszönhető ez az olyan kezdeményezéseknek, mint a Kémikus Tudáspresszó, amely középiskolás diákok körében népszerűsíti a kémiát.

2013. augusztus 21.

Nemzeti ünnepünk, augusztus 20-a alkalmából a Szegedi Tudományegyetem több munkatársa részesült rangos elismerésben.

2013. augusztus 21.

Az ELI lézer kutatóközpont megvalósítását előkészítő projekt II. fázisa nevű projekt sajtótájékoztatóval egybekötött záró konferenciáját tartotta 2013. augusztus 14-én az ELI-HU Nonprofit Kft. Szegeden.

2013. augusztus 21.

Az I.éves nappali munkarend szerint tanuló, most felvett hallgatók számára.

2013. július 22.

Friss hírek RSS

Friss hírek

• május 27.
    "Már az újszülöttekre is hatnak a digitális eszközök, ezért nem lehet elég korán kezdeni a nethasználattal kapcsolatos szülői tudatosságot. Persze a problémák jó részével csak akkor találkozik a szülő, ha a gyereke már kamasz lett, de azért akkor sem vagyunk teljesen eszköztelenek, ha segíteni szeretnénk. A támogatási és beavatkozási lehetőségekről, az "elég jó digitális szülőségről", kortárs online zaklatásról és iskolai netes konfliktusokról is szól majd az előadás."
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/GYURKO200317