SZTE TTIK 2015. szeptember

2015. szeptember 30.

Szeptember 30-án ismét vár a munkaerőpiac izgalmas világa az SZTE Őszi Állásbörzéjén. A TIK Átriumában több mint 50 kiállítóval, regionális és országos cégekkel, valamint civil szervezetekkel és munkaerő-közvetítőkkel találkozhatsz, az egész napos forgatagban pedig meetup-okkal, interaktív előadásokkal és tanácsadásokkal vár minden érdeklődőt a Karrier Iroda csapata.

2015. szeptember 25.

A 20. század egyik legjelentősebb tudósa, Albert Einstein egyik híres mondásában úgy fogalmazott magáról: "Nem vagyok különösebben tehetséges, csak szenvedélyesen kíváncsi".

Oktatási dékánhelyettes fogadóóra változás!
2015. szeptember 21.

Dr. Farsang Andrea dékánhelyettes asszony 2015.09.23-i (szerda) fogadóórája 2015.09.22-én (kedd) 14.00 -16.00 óra között lesz megtartva!

2015. szeptember 17.
2015. szeptember 16.

A felfedezés Kun Emma (a tanulmány vezető szerzője) és Dr. Gergely Árpád László (SZTE Elméleti Fizikai Tanszék / Kísérleti Fizikai Tanszék) magyar és német rádiócsillagászokkal való együttműködésének eredménye.

2015. szeptember 02.

Diákokkal találkozott és a kutatásaik iránt érdeklődött az angol Tim Hunt Nobel-díjas biokémikus Szegeden és Hódmezővásárhelyen. Azt mondta a fiataloknak: olyan fontos probléma után kutassanak, amelyben áttörést érhetnek el.

• november 19.
  • november 21.
  • november 25.
    Magyarország egyik legkivételesebb tapasztalatokkal bíró üzletembere és médiaszakembere, Simó György novemberben visszatér az IH színpadára - aki ott volt 2018 áprilisában Simó György "Gép és ember, első menet" c. előadásán, már vésheti is be a dátumot a naptárába!
    Ma már tudjuk: a következő huszonöt-ötven évben nagyobbat változik majd a világ, mint előtte egy évezred alatt: hamarosan meg kell barátkoznunk azzal a gondolattal, hogy nem az ember lesz a legfejlettebb faj a Földön, hogy a digitalizációnak köszönhetően munkahelyek milliói szűnhetnek meg.
    De mi történik a "felesleges emberekkel"? Simó György nagyszerű előadásában túlélési stratégiákat fogalmaz meg a 21. századra.