SZTE TTIK 2012. december

2012. december 21.

A hallgatói mobilitás terén ismét az élen szerepel a Szegedi Tudományegyetem. A Campus Hungary pályázat első fordulóját az SZTE 78%-os sikerességgel zárta, amivel a legjobb fővároson kívüli intézményként – a BME és az ELTE után – a 3. helyen szerepel a 42 jelentkező között.

2012. december 21.

A Dékáni Hivatal és a Tanulmányi Osztály
2012. december 21-én 12.00 órától 2013. január 4-ig zárva tart!
Nyitás: 2013. január 7. (hétfő)

2012. december 18.

Azokhoz fordulunk, akik érintettek a magyar társadalom és a magyar felsőoktatás jövőjében. Megszólítjuk oktató, kutató és nem oktató kollégáinkat az egyetemeken és főiskolákon, a hallgatókat, és minden középiskolai tanárt, diákot, szüleiket, nagyszüleiket, a formális és szerveződés alatt lévő civil szervezeteket. >>>

2012. december 16.
2012. december 13.

Karácsonyi "ajándék koncert kicsiknek és nagyoknak!
Téma: Színek és hangok ... - látványos fizikai és biológiai kísérletek
Időpont: 2012. december 18. (kedd), 16.30 SZTE Budó Ágoston előadóterem (Dóm tér 9., I. emelet)

2012. december 11.

2013. június 16-19.

2012. december 11.

A Közéleti Kávéház Fiatal tehetségek Szegeden című sorozatának következő vendége Szakács Nóra matematikus PhD-hallgató, az SZTE Sófi-ösztöndíj 2012-es győztese. A beszélgetésre december 11-én 17 órától kerül sor a Somogyi-könyvtár klubtermében.

2012. december 10.

3 napon át ünnepli az egykor a szegedi Kálvária téri épületében dolgozó, ott a C-vitamint felfedező Szent-Györgyi Albertet a Déri Miksa szakközépiskola.

2012. december 06.

Marsha Ivins, a NASA nyugalmazott űrrepülési mérnöke látogatott szerda délután Szegedre. A Nemzetközi Űrállomást is megjárt asztronauta archív képek tömkelegével szemléltette a hétköznapokat ott, ahol 24 óra alatt 16-szor kel fel a nap, gömb alakban száll az üdítő és csak leszíjazva szabad elaludni.

2012. december 06.

Az SZTE ÁOK, FOK, GYTK és ETSZK soron következő, közös TDK Konferenciájára szeretettel várjuk Egyetemünk más karainak hallgatóit is. A 2013. február 12-16. között megrendezésre kerülő konferenciára csak elektronikus formában lehet jelentkezni, az előadások absztraktjait a http://www.tdk.szote.u-szeged.hu/ oldalon keresztül lehet feltölteni.

Friss hírek RSS

Friss hírek

• május 27.
    "Már az újszülöttekre is hatnak a digitális eszközök, ezért nem lehet elég korán kezdeni a nethasználattal kapcsolatos szülői tudatosságot. Persze a problémák jó részével csak akkor találkozik a szülő, ha a gyereke már kamasz lett, de azért akkor sem vagyunk teljesen eszköztelenek, ha segíteni szeretnénk. A támogatási és beavatkozási lehetőségekről, az "elég jó digitális szülőségről", kortárs online zaklatásról és iskolai netes konfliktusokról is szól majd az előadás."
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/GYURKO200317