SZTE TTIK 2015. augusztus

2015. szeptember 01.

Kompetencia méréssel a lemorzsolódás ellen! Ez az egyik kiemelt feladat, amelyet a Szegedi Tudományegyetem új polgárai, az elsőévesek jelenlétében tartott tanévnyitó ünnepségen fogalmazott meg Szabó Gábor rektor.

2015. szeptember 01.

A 2015. szeptember 1-jén kezdődő V. Nobel-díjasok – Tehetséges Diákok Találkozóján Tim Hunt Nobel-díjas kutató tart előadást Szegeden. A világhírű tudós a tizennegyedik Nobel-díjas, aki a Szegedi Tudós Akadémia fennállása óta Szegedre látogat.

2015. augusztus 28.

2015. szeptember 4-én (péntek) oktatási szünet, nappali tagozatos elsőéves hallgatók számára.

2015. augusztus 26.

A közelmúltban nagy riadalmat kiváltó Ebola-vírus terjedését nagy pontossággal előrejelző matematikai modellt készítettek a Szegedi Tudományegyetem kutatói. A Röst Gergely vezette csoport szerint a megelőző intézkedéseket nem szabad csökkenteni akkor sem, ha kevesebb az új fertőzés.

2015. augusztus 26.

A tavalyi siker után az SZTE Bolyai Intézete 2015-ben is alkotó pályázatot (fotó, rajz, számítógépes vizualizáció, grafika,…) hirdet, melynek célja, hogy bemutassa a nagyközönségnek a matematikai kutatások művészi eredményeit, valamint a matematika megjelenését a tudományokban, természetben, mindennapokban.

2015. augusztus 25.

Beiratkozási hét: augusztus 23-28.

2015. augusztus 25.

Olyan neves kutatókkal együttműködve végez múmiakutatásokat az SZTE TTIK Embertani Tanszék csoportja, mint Albert Zink, Ötzi és Tutanhamon kutatója, illetve Olivier Dutour francia orvos-antropológus professzor. Az emberi csontok és múmiák kutatásáról Pálfi Györgyöt, az SZTE Embertani Tanszék vezetőjét kérdeztük.

2015. augusztus 25.

Vége a nyárnak, de még mindenki kaphat egy hét haladékot: ma kezdődik az ország nyárzáró fesztiválja, a Szegedi Ifjúsági Napok - idén először hat napon át várják a fesztiválozókat koncertekkel, programokkal. Kint van a Partfürdőn a Szegedi Tudományegyetem is, a Civilek Utcájában érdemes keresni sátrainkat az árnyas fák alatt.

2015. augusztus 25.

A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa a 2015–2016-os tanévet megnyitó ünnepi ülését 2015. augusztus 30-án tartja az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében.

2015. augusztus 25.

Három friss világrangsorban is remekel a Szegedi Tudományegyetem. A tudományos publikációkat középpontba helyező University Ranking by Academic Performance listán a 648. helyen, a sanghaji Jiao Tong University világ top 500 egyetemét rangsoroló listáján a 401-500. pozícióban, míg a felsőoktatási intézmények internetes láthatóságát mérő Webometrics 2015-ös rangsorban a 485. az SZTE.

2015. augusztus 25.

Állami kitüntetésben részesült Szent István napja, augusztus 20. alkalmából a Szegedi Tudományegyetem több polgára is.

2015. augusztus 02.

2015. 08. 03-tól 2015. 08. 23-ig

• november 19.
  • november 21.
  • november 25.
    Magyarország egyik legkivételesebb tapasztalatokkal bíró üzletembere és médiaszakembere, Simó György novemberben visszatér az IH színpadára - aki ott volt 2018 áprilisában Simó György "Gép és ember, első menet" c. előadásán, már vésheti is be a dátumot a naptárába!
    Ma már tudjuk: a következő huszonöt-ötven évben nagyobbat változik majd a világ, mint előtte egy évezred alatt: hamarosan meg kell barátkoznunk azzal a gondolattal, hogy nem az ember lesz a legfejlettebb faj a Földön, hogy a digitalizációnak köszönhetően munkahelyek milliói szűnhetnek meg.
    De mi történik a "felesleges emberekkel"? Simó György nagyszerű előadásában túlélési stratégiákat fogalmaz meg a 21. századra.