SZTE TTIK 2022. szeptember

Prof. István Pálinkó (1959–2021) – The University Citizen
2022. szeptember 30.

A Journal of Molecular Structure című rangos Elsevier folyóirat virtuális különszámot jelentetett meg a 2021-ben elhunyt Pálinkó István, az SZTE TTIK Szerves Kémia Tanszékének professzora emlékére, aki a folyóirat szerkesztőbizottsági tagja volt. A különszám 22 publikációt tartalmaz. A különszámhoz a fent megadott című bevezetés a https://authors.elsevier.com/a/1fpoc54JURGLl internetes címen található meg. A cikk november 15-ig ingyen letölthető illetve olvasható.

2022. szeptember 29.

2022. szeptember 28-án az SZTE Alma Mater 18. alkalommal indította el Alumni mentorprogram ciklusát. Az ünnepélyes megnyitón az SZTE diplomás közösségének társadalmi és gazdasági ereje, valamint az organikus fejlődés került fókuszba. A program 2014-es indulása óta már 650 esetben segített a résztvevő hallgatóknak, és a 2022-es őszi ciklus kezdetekor 1211 potenciális mentor ajánlotta fel segítségét 36 országból.

Dékáni szünet - 2022. november 22.
2022. szeptember 27.

Kedves Hallgatók!

Az V. Informatikai Szakmai Nap sikeres lebonyolítása érdekében 2022. november 22. napjára dékáni szünetet rendelek el az Informatikai Intézet által gondozott szakok hallgatói számára.

Szeged, 2022. szeptember 27.

Dr. Horváth Dezső dékán

2022. szeptember 27.

Egyre gyakrabban fordulnak elő erdőtüzek világszerte. Idén nyáron a korábbiaknál is több esethez riasztották a tűzoltókat, nemcsak a mediterrán országokban, hanem Magyarországon is. A Szegedi Tudományegyetem kutatói évek óta dolgoznak egy olyan módszer fejlesztésén, amely hatékonyabbá teheti a kialakult tüzek elleni védekezést és segítheti azok előfordulásának előrejelzését is.

2022. szeptember 23.

Az Európai Bizottság ebben az évben is megrendezi a Kutatók Éjszakáját, amelyhez a Szegedi Tudományegyetem idén új helyszínnel, 500 oktatóval és csaknem 400 programmal csatlakozik. A szeptember utolsó és október első napját érintő esemény legfontosabb célja, hogy a kutatók és fejlesztők sokszínű munkája vonzóvá váljon a fiatalok számára – fiúknak és lányoknak egyaránt.

2022. szeptember 14.

2022. szeptember 30-án és október elsején a Szegedi Tudományegyetem Szeged és Hódmezővásárhely mellett, idén Baján is várja a tudomány iránt érdeklődő fiatalokat és családokat. Mintegy 500 oktató, kutató, csaknem 400 programjából választhat ki-ki a maga érdeklődési területének megfelelően. A rengeteg izgalmas lehetőség közötti eligazodást segíti nyomtatott tájékoztató kiadvány, külön honlap és telefonos applikáció is. Mindegyik elérhető a cikkben.

2022. szeptember 14.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által szeptember elején megjelentetett információk alapján, a Szegedi Tudományegyetem a második legtöbbet támogatott intézmény az Új Nemzeti Kiválóság Program 2022/2023. tanévi pályázatait nézve. A program célja, hogy támogassa a hazai kutatói és alkotóművészi utánpótlást, a tudományos és művészeti pályán való elindulást, majd pályán tartást, valamint a fiatal kiválóságok támogatásával segítse a nemzetközi szinten is, tapasztalt kutatók és alkotók munkáját.

Dékáni szünet - 2022. november 24.
2022. szeptember 05.

Kedves Hallgatók!

A 2023. évi Országos Tudományos Diákköri Konferenciához kapcsolódóan, a helyi Tudományos Diákköri Konferencia őszi fordulójának sikeres lebonyolítása érdekében 2022. november 24-én (csütörtökön) 14 órától dékáni szünetet rendelek el.

Szeged, 2022. szeptember 5.

Dr. Horváth Dezső dékán

2022. szeptember 01.

Mintegy 5000 elsőéves hallgató foglalt előzetesen időpontot a beiratkozásra az SZTE-n. 2022. augusztus 27. és szeptember 2. között a Hallgatói Szolgáltatói Iroda (HSZI) és az Informatikai és Szolgáltatási Iroda (ISZI) munkatársai segítik a hallgatókat az adminisztrációs folyamatban. A születésnaposokat külön meglepetéssel is várják.

2022. szeptember 01.

Internátust avattak az első szegedi egyetemi tanév végén. A „M. Kir. Ferencz József Tudományegyetem ötvenesztendős fennállásának ünnepe” 1922. június 29-én hozta lázba a várost. 100 éve szeptember 1-jén kezdődött az egyetemisták beiratkozási időszaka. A tanévnyitót 1922. október elején tartották… Évszázados emlékkönyvet és újságokat lapozgattunk a Szegedi Tudományegyetem centenáriumi ünnepség-sorozatában a jelent, az országos felsőoktatási tanévnyitót köszöntve.

2022. szeptember 01.

A 2022/2023-as tanévben minden eddiginél több gólya kezdi meg tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen. Az egyetemistákat az SZTE Tanévnyitó Ünnepi Szenátusülésén köszöntötték, amely egyben az Országos Felsőoktatási Tanévnyitó is volt.

2022. szeptember 01.

Szeged az egyetemisták és a tudományos kutatók városa a nyári szünetben is. Az idei évben 8 nagyszabású nyári egyetemet indított a Tisza-parti universitas. A képzések között volt olyan, ami nagy múltra tekint vissza és olyan is, amelyet most először tartottak meg.