SZTE TTIK 2016. szeptember

2016. szeptember 13.

Idén is lesz KUTATÓK ÉJSZAKÁJA, méghozzá szokás szerint szeptember végén, ráadásul most a legvégén, 2016. SZEPTEMBER 30-án!

2016. szeptember 12.

Megrendülten tudatjuk mindazokkal, akik szerették és tisztelték, hogy DR. FEJES PÁL professor emeritus, az Alkalmazott Kémiai Tanszék (1971-1996), illetve a Radiokémiai Tanszék (1970-1984) korábbi vezetője, aki több ciklusban vezette a Kémiai Tanszékcsoportot is, életének 86-ik évében, rövid, súlyos betegségben elhunyt.

2016. szeptember 08.

(...) Ezekről a lehetőségekről számolt be előadásában Kredics László, az SZTE TTK Mikrobiológiai Tanszékének, valamint Kovács M. Gábor, az ELTE TTK Növényszervezettani Tanszékének kutatója. A haszonnövényeket megtámadó rovarok elleni védekezés biológiai módszereiről hallhattunk Turóczi György, a SZIE Növényvédelmi Intézet munkatársának előadásában

2016. szeptember 08.

Az SZTE Eötvös Fizika Műhely idei első, nyitott előadása során a hamarosan elkészülő ELI-ALPS nagyberendezéssel végezhető fizikai, biológiai, kémiai és anyagtudományi kísérletekről, valamint az attoszekundumos jelenségek vizsgálata révén megnyíló lehetőségekről hallhat elsőkézből származó információkat az érdeklődő közönség.

Oktatási dékánhelyettes fogadóóra változás!
2016. szeptember 07.

Dr. Farsang Andrea dékánhelyettes asszony 2016.09.07-i (szerda) fogadóórája 13.00 -14.00 óra között lesz megtartva!

Beiratkozás!
2016. szeptember 01.

Tájékoztatom, hogy augusztus 31 - szepember 2. között az elsős hallgatók beiratkozása zajlik a Karon, ezért munkatársaink csak korlátozottan érhetők el.

Megértésüket köszönöm:

Boa Anikó

a Tanulmányi Osztály vezetője

2016. szeptember 01.

Öt évre szóló, egyenként nagyjából másfél millió eurós támogatást nyert el három magyar kutató – közte a Szegedi Tudományegyetem munkatársa, Janáky Csaba – az Európai Kutatási Tanács (ERC) Starting Grant pályázatán. Érdemes figyelni az ERC fölhívásaira.

Friss hírek RSS

Friss hírek

• május 27.
    "Már az újszülöttekre is hatnak a digitális eszközök, ezért nem lehet elég korán kezdeni a nethasználattal kapcsolatos szülői tudatosságot. Persze a problémák jó részével csak akkor találkozik a szülő, ha a gyereke már kamasz lett, de azért akkor sem vagyunk teljesen eszköztelenek, ha segíteni szeretnénk. A támogatási és beavatkozási lehetőségekről, az "elég jó digitális szülőségről", kortárs online zaklatásról és iskolai netes konfliktusokról is szól majd az előadás."
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/GYURKO200317