SZTE TTIK 2022. július

2022. július 27.

A Nature lapcsaládba tartozó Scientific Results folyóirat közli egy gyulladáscsökkentő gyógyszerhatóanyag szegedi fizikusok által vezetett méretcsökkentési eljárásának eredményeit.

2022. július 25.

Mielőtt belevetnéd magad az egyetemi élet sodrába, részt kell venned egy fergeteges bulin, más néven a Gólyatáboron, amely idén augusztus 15. és 19. között kerül megrendezésre Ópusztaszeren a Szeri Kempingben.

2022. július 21.

Az évkezdéshez legfontosabb információkat itt találjátok

2022. július 17.

Tájékoztatom, hogy az online fogadó óra nyáron, június 18. és augusztus 21. szünetel. 2022. augusztus 1-3. között ügyeleti időszak lesz. 2022. augusztus 3-17. között a Szegedi Tudományegyetem összes épületes zárva lesz, így a Tanulmányi Osztály is zárva tart!

2022. július 13.

A TTIK Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Bizottsága értékelte a 104 db beérkezett pályázatot. Az értékelés során, az Egyetemi Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj Szabályzat alapján, meghatároztuk az érvényes pályázatok körét.

2022. július 07.

A Szegedi Tudományegyetem kutatói azt vizsgálják, hogy milyen hőterhelés éri a városban élőket. Az elhúzódó hőhullámok esetén, az emberi szervezetet extrém stressz éri, ami akár halálos is lehet a veszélyeztetett csoportoknál, mint az idősek, a kisgyerekek vagy a szív és érrendszeri betegséggel küzdők. Az SZTE szakemberei nem csak a problémák tudományos hátterét vizsgálják, de megoldásokat is keresnek, javasolnak.

2022. július 07.

Az EU újabb COST akció keretében támogatja a kozmológiai alapkutatásokat, a kollaborációban az SZTE oktatói jelentős szerepet vállalnak. A program fő célkitűzése a kozmológia jelenlegi, az univerzum megértésében potenciálisan áttörést hozó problémáinak vizsgálata.

2022. július 06.

Az SZTE TTIK Fizikai Intézet Fotoakusztikus Kutatócsoportja az ELI-ALPS kutatóközponttal együttműködve miniszimpóziumot és drónbemutatót szervez 2022. július 11-én.

2022. július 05.

Munkaidejükben egyetemistákat oktatnak, gyógyíthatatlan betegségek ellenszerét keresik, innovatív találmányok megálmodói vagy éppen a világűr rejtelmeit kutatják. Mire cserélik a fehér köpenyt munka után? Hogyan töltik szabadidejüket a Szegedi Tudományegyetem oktatói, kutatói? Rovatunkban ezt a témát járjuk körül. Ezúttal Dr. Szalai Tamással, a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Intézet Kísérleti Fizikai Tanszékének egyetemi adjunktusával beszélgettünk.