Az SZTE TTIK tudományos diákköri munkájának fejlesztése

2022. december 31-én lezárult a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karán „Az SZTE TTIK tudományos diákköri munkájának fejlesztése” című projekt. A Nemzeti Technológiai Program felhívása keretében „Az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, valamint tudományos műhelyein való részvétel és a lebonyolítási feladatok ellátása” c. pályázati kiíráson a TTIK 6 intézete 2.200.000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert az NTP-HHTDK-21-0025 számmal. A projekt a Nemzeti Technológiai Program és a Miniszterelnökség támogatásával valósult meg.

Screen_Shot_01-16-23_at_01.02_PM

A pályázat megvalósítása során az SZTE TTIK-n folyó Tudományos Diákköri Munkát támogattuk, fejlesztettük, felkeltettük a hallgatók érdeklődését, segítettük a helyi és az országos TDK-ra való felkészülést. A középiskolások számára megtartott rendezvényeink hatására a 2022. tavaszi és őszi TDK konferenciákon középiskolás diákok is tartottak előadásokat. A dolgozatok nagy százalékát a zsűrik javasolták a 2023-as OTDK konferenciára. A hibrid módon megrendezett programoknak köszönhetően jelentősen növekedett a TDK népszerűsége mind a hallgatók mind a kutatói közösség körében.

A pályázat „A” komponensének keretein belül a TTIK 6 intézetében Előadás- Kötetlen beszélgetés sorozatokat szerveztünk. Korábbi Pro Scientia Aranyérmeseink, TDK, OTDK helyezettjeink, illetve külső előadók népszerűsítették a TDK mozgalmat, érdekes kutatási témákat mutattak be, kutatócsoportok mindennapi életébe adtak bepillantási lehetőséget ezzel is arra buzdítva hallgatóinkat, hogy maguk is csatlakozzanak a TDK mozgalomhoz.

Rendezvényeket, tanácskozásokat szerveztünk a TDK-zó hallgatók számára. Ezeknek rendezvényeknek elsődleges célja az volt, hogy bemutassuk hallgatóinknak azokat a kutatási területeket, melyekbe bekapcsolódva TDK dolgozatokat tudnak készíteni, illetve fejlesszük előadói készségeiket, prezentációk készítéséhez technikákat mutassunk be, ötleteket adjunk. A szervezők és előadók válaszoltak a hallgatók TDK-val kapcsolatos kérdéseire, eloszlatták kétségeiket és megmutatták milyen stratégiát érdemes felépíteni egy TDK előadás kapcsán.

Screen_Shot_01-16-23_at_01.03_PM

A pályázat „B” komponensében 5 középiskolást vontunk be a TDK munkába. Középiskolásoknak csoportos foglalkozásokat és szakmai látogatásokat szerveztünk, oktatói mentorálást tartottunk.

2022. április 27-én a TTIK 6 intézetében helyi TDK Konferenciát szerveztünk, ahol 63 egyetemi hallgató és 3 középiskolás diák tartott előadást. Az előadások nagy létszámú hallgatóság előtt zajlottak. 2022. november 24-én a Fizika és a Kémiai Intézetekben megrendezett őszi helyi TDK-n 6 középiskolás tartott előadást.

A pályázat keretében 2022-ben projektort, kísérleti eszközt, videókamerát, webkamerákat, mikrofonokat és tonereket szerezünk be a diákköri munka eredményesebbé tétele érdekében.

ntp_logo_color CSFTNM_logo