honlap-fejlec-23

Innovációs Nap a Szegedi Tudományegyetemen

Idén éppen tíz éve, 2012-ben rendezett először Innovációs Napot a Szegedi Tudományegyetem. Az esemény programjai: tudományos előadások, gyakorlatias workshopok az innováció és az üzleti kommunikáció jegyében zajlanak 2022. november 3-án, az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében.

Az SZTE Innovációs Nap célja olyan program megvalósítása, amely erősiti és bővíti az SZTE szegedi innovációs ökoszisztémában meglévő együttműködéseit, ipari kapcsolatait, támogatják az intézmény harmadik missziós szerepét és biztosítják a kutatási eredmények minél szélesebb körben történő megismertetését, a tudástranszfert. Az évente megrendezett, több mint száz fős eseményen egyetemi vezetők, innovációs szakemberek tartanak előadásokat az innovációs ökoszisztéma magyarországi helyzetéről.

A szervező SZTE IKIKK célja együttműködés generálása a tőkepiaci és ipari szereplőkkel, valamint a vállalkozói szemlélet erősítése a hallgatók és a kutatók körében. Hagyományosan ezen az eseményen adják át a Szegedi Tudományegyetem Innovációs Díjait is három kategóriában: a Leginnovatívabb TDK munkáért, a Leginnovatívabb PhD munkáért, a Leginnovatívabb kutatómunkáért.

A 2022-es Innovációs Nap részletes programja:

09.30 – 10.00 Érkezés, regisztráció

10.00 – 10.45 Megnyitó, köszöntők

Prof. Dr. Rovó László – rektor és Dr. Fendler Judit – kancellár megnyitója

Dr. György László államtitkár előadása – Kulturális és Innovációs Minisztérium

Dr. Palkovics László miniszter videós köszöntője – Technológiai és Ipari Minisztérium

Dr. Birkner Zoltán elnök köszöntője – Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal

10.45 – 11.00 Egészségbiztonság Nemzeti Laboratórium bemutatása – Sajtónyilvános nyitórendezvény (Dr. Röst Gergely - SZTE szakmai vezető)

11.00 – 11.30

Az Interdiszciplináris Kutatásfejlesztési és Innovációs Kiválósági Központ (IKIKK) eddigi működésének bemutatása, az innováció és a kutatás támogatása a Szegedi Tudományegyetemen

Prof. Dr. Kónya Zoltán – tudományos és innovációs rektorhelyettes és Prof. Dr. Csóka Ildikó – stratégiai főigazgató

11.30 – 12.00 SZTE Innovációs Díjak átadása, nyertes pályamunkák bemutatása

12.00 – 13.00 Ebédszünet (földszint, átrium)

13.00 – 14.15 Egyetemi - ipari együttműködések a Szegedi Tudományegyetemen: Jonathan Naughton-Green – Samsung Electronics Limited vezető képviselőjének online előadása

Ördög Tibor – MOL Nyrt. A MOL és az SZTE együttműködései és azok ipari hasznosításai

Dr. Kis Emese – Solvo Zrt. Szakmai együttműködések a Szegedi Tudományegyetemmel

Dr. Veréb Zoltán – Első magyar ISO 20387 tanúsított Biobank létrehozása, az SZTE IKIKK Biobank bemutatkozása

Dr. Geretovszky Zsolt – Additív megoldások akadémiai és ipari kihívásokra, SZTE IKIKK 3D központ

Ferenczi Judit Janka – A HCEMM (Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központ) kutatás-fejlesztési és innovációs portfóliója

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem, Rektori Épület Díszterem

6720 Szeged, Dugonics tér 13.

14.30 – 16.00 World Café workshop Kerekasztal beszélgetések az alábbi témakörökben:

- Digitális átállás - Egyensúly az emberi és a robot munkaerő között - Élménykereső munkavállalók - Innováció katalizálása - Aki sokat markol, keveset fog

14.30 – Snack&Talk Kötetlen beszélgetés a résztvevő cégekkel és egyetemi kutatókkal az együttműködési lehetőségekről, a jövő kérdéseiről és a régió innovációs potenciáljáról.

A szervezők kérik az érdeklődőket, hogy részvételi szándékukat a rendezvény regisztrációs oldalán található űrlap kitöltésével jelezzék, ahol lehetősége lesz a World Café asztaltémái közül is kiválasztani a két legérdekesebbnek vélt tématerületet vagy a Snack&Talk-ra jelentkezni.

További információért forduljon az SZTE SFF Innovációs Igazgatóság munkatársaihoz az alábbi elérhetőségeken: tel: 62/54-6702, e-mail: inno@szte.hu