Európai éghajlati paktum

Az európai éghajlati paktum egy olyan, az egész Európai Uniót lefedő kezdeményezés, aminek célja, hogy mozgósítsa, cselekvésre ösztönözze a lakosságot, közösségeket a környezet megóvása érdekében.

Mindannyian tehetünk valamit a környezetünkért és a fenntarthatóbb életért. Noha cselekedeteink külön-külön kicsinek tűnnek, együttesen megmenthetjük a bolygót, ezért a mozgalom célja az egyéni cselekvés ösztönzése. Az Európai Bizottság által elindított kampány az európai zöld megállapodás része, amely támogatja, hogy 2050-ig Európa az első karbonsemleges kontinens legyen a világon. Erről bővebben többek között ezen a linken lehet tájékozódni.

A paktum egyik fő célcsoportja az ifjúság és ennek keretén belül létrejött egy ifjúsági kihívás. Mivel az egyetem, illetve azon belül a TTIK számos ambíciózus fiatalt elér, nagyon hasznos lenne, ha a mellékletben található anyagok segítségével az egyetem, illetve a kar támogatná a kezdeményezést.

Mit takar az európai éghajlati paktum ifjúsági kihívása?
Az éghajlati paktum ifjúsági kihívás lehetőséget nyújt az európai fiatalok számára, hogy hozzájáruljanak a zöld átmenethez azáltal, hogy másokkal együtt innovatív ifjúsági projektötleteket hoznak létre az éghajlat-politika területén. A kihívás az Európai Bizottság által indított európai éghajlati paktum része.

Kinek szól?
Mindenkinek, függetlenül az ismeretek vagy az aktivizmus szintjétől, az iskolai végzettségtől vagy a szakmai háttértől. Az egyetlen követelmény, hogy a jelentkezők 15-30 évesek legyenek, Európából származzanak vagy Európában éljenek. Mindössze arra van szüksége a jelentkezőnek, hogy szenvedélyesen rajongjon az éghajlatváltozás elleni fellépésért, és meggyőződése legyen, hogy együtt jobbá tudjuk tenni a világot.

Miért éri ez meg a fiataloknak?
A legjobb projektötleteket október 11-én mutatják be Frans Timmermansnak, az Európai Bizottság alelnökének, és minden csapat lehetőséget kap arra, hogy kapcsolatba lépjen olyan érdekelt felekkel, akik támogathatják projektötleteik megvalósítását. A videós pályázatokat szeptember 30-ig kell benyújtani.

Hogyan kell regisztrálni?
Regisztrálni itt tud, aki részt szeretne venni az éghajlati paktum ifjúsági kihívásban. A regisztráció után elérhetővé válik az online platformja: az európai éghajlat paktum közösségi központja (Community Hub). Itt megtalálhatók a már létező munkacsoportok, amelyek tagjai már a nyitó workshopon elkezdtek dolgozni egy ötleten. Ezekhez lehet csatlakozni, vagy egyszerűen csak megalapítható egy saját csoport is. A felületen keresztül a jelentkezők kapcsolatba léphetnek a többi résztvevővel, és elkezdhetnek egy rövid videós bemutatót készíteni.

Hogyan támogatható, népszerűsíthető a kihívás?

Emailemhez csatoltam kész angol nyelvű anyagokat, amik megoszthatók a közösségi média hírfolyamán, vagy story-kban, illetve a szervezeten belül (természetesen ezek magyar nyelven is megoszthatók, de a kihívásban való részvételhez az angol nyelv ismerete szükséges):

1 hírlevél, amely megosztható a szervezeten belül
2. poszt az Instagramra (1 fő kép + 4 extra dia ->kérném a képek sorrendben történő megosztását - a képek számozva vannak).
3. történet (story) Instagramra
4. poszt Facebookra, Twitterre, Linkedinre

Mellékeltem a projektötletek listáját is, amelyeket a munkacsoportok a kick-off workshopon választottak ki. Ez áttekintést nyújt arról, hogy milyen ötleteket keresnek a kihívás során.

Remélem az egyetem, illetve a TTIK csatlakozik a kezdeményezést népszerűsítők köréhez és támogatja az Európai Bizottság kezdeményezését.

Kérdés, kérés esetén keressenek bizalommal.

Várom válaszukat.

Üdvözlettel,