Kreatív Tudományos Program Középiskolásoknak a TTIK-n

Ismét megrendezik az SZTE Természettudományi és Informatikai Karán a középiskolai diákoknak szóló kétnapos matematikai, fizikai és informatikai versenyeket. Az április 5-6-ai eseményen a diákok bemutathatják sikeres és izgalmas pályamunkáikat, laborlátogatásokon, bemutatókon és workshopokon vehetnek részt.

2017 óta minden évben megrendezi az SZTE Természettudományi és Informatikai Kara a Kreatív Tudományos Program Középiskolásoknak elnevezésű kétnapos tudományos eseményt. A két nap alatt három országos verseny döntőjét tartják, valamint a középiskolás diákoknak lehetősége nyílik találkozni a tudományterületek egyetemi és ipari képviselőivel. A részt vevő diákok az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség (EJMSZ) közreműködésével szervezett izgalmas laborlátogatásokon, bemutatókon és workshopokon is részt vehetnek.

A Szegedi Tudományegyetem készségfejlesztő és kommunikációs programjainak megvalósítása a felsőoktatásba való bekerülés előmozdítására és az MTMI szakok népszerűsítésére (EFOP-3.4.4-16-2017-00015) pályázat keretében megvalósuló versenyek során a diákok a fizika, matematika és informatika területein mérettethetik meg magukat a TTIK három, sok éves múlttal rendelkező versényenek döntőjén és zárórendezvényén.

A Játsszunk fizikát! versenyt idén Telkes Mária, a napenergiát kutató tudósnő emlékének jegyében szervezték meg. A verseny három fordulóból állt, melyre a diákok január és február között nyújthatták be kísérleteiket, pályamunkáikat. A legügyesebb, legötletesebb beküldők jutalomban részesülnek és bemutathatják izgalmas kísérleteiket is a rendezvényen.

A Polygon pályázatra középiskolások jelentkezhettek, és küldhették be dolgozataikat, a középiskolai matematikához kapcsolódó problémák és érdekességek témakörében. A legjobb dolgozatok készítői pénzjutalomban részesülnek.

Az informatika iránt érdeklődő középiskolások az V. Szegedi Innovatív Informatika Versenyre jelentkezhettek két szekcióban. A műszaki informatika szekcióban a diákok feladata megépíteni vagy már meglévő elemekből összeállítania egy rendszert, amelyhez a szükséges programot is saját maguk készítik el. Az informatika szekcióban pedig egy szoftvert kell készíteniük a tehetséges középiskolásoknak.

A rendezvény első napján a pályázó diákok mutatják be sikeres és érdekes munkáikat, illetve a legügyesebbek díjazására is sor kerül. Az esemény második napján a résztvevők interaktív előadásokon és játékos versenyeken vehetnek részt az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség szervezésében.

A programról további információ itt.

ACULATI_ELEMinfoblokk_kedv_final_CMYK__ESZATámogató pályázat: A Szegedi Tudományegyetem készségfejlesztő és kommunikációs programjainak megvalósítása a felsőoktatásba való bekerülés előmozdítására és az MTMI szakok népszerűsítésére.
Pályázati azonosító: EFOP-3.4.4-16-2017-00015

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.