sofi_2018

2018. évi Tudományos Ösztöndíj Konferencia

Időpont: 2018. március 14. (szerda) 9:00-13:30

Hely: MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont, II. emeleti klubterem (6726, Szeged, Temesvári krt. 62.)

M E G H Í V Ó

Az SZTE Szegedi Tehetségpont részeként működő Szegedi Tudományegyetem Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány nagy tisztelettel és sok szeretettel meghívja az egyetem Polgárait és minden érdeklődőt az alapítvány 2018. évi tudományos ösztöndíj konferenciájára.

Helye: MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont, II. emeleti klubterem (6726, Szeged, Temesvári krt. 62.)

Időpontja: 2018. március 14. (szerda) 9:00-13:00

Rendező: Szegedi Tudományegyetem Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítványa

Levezető elnök: Prof. Dr. Kovács Kornél, Egyetemi tanár (SZTE TTIK, Biotechnológiai Tanszék), az alapítvány Kuratóriumának Elnöke

A konferencia Díszvendége:

Prof. Dr. Gallé László, Széchenyi-díjas Biológus, a hazai és nemzetközi ökológia egyik legkiemelkedőbb alakja, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Ökológiai Tanszék korábbi Tanszékvezető Egyetemi tanára, az SZTE Sófi Alapítvány Kuratóriumának Tagja.

További Díszvendégek:

Prof. Dr. Vígh László, Akadémikus, Egyetemi tanár (MTA SZBK, Biokémiai Intézet)

Dr. Puskás László, az MTA SZBK Funkcionális Genomika Csoport Vezetője, az Avicor Kft. és az Avidin Kft. Ügyvezető igazgatója

AZ ÖSZTÖNDÍJ KONFERENCIA PROGRAMJA

Biológus hallgatók előadásainak sorrendje 2018

1. 9:00-10:00: A pályázó egyetemi hallgatók előadásai (1-6. előadás)

2. 10:00-10:30: Szünet

3. 10:30-11:20: A pályázó egyetemi hallgatók előadásai (7-11. előadás)

6. 11:20-12:30: A Kuratórium tanácskozása

7. 12:30-13:00: Eredményhirdetés és a díjak átadása

Az SZTE Sófi Ösztöndíj támogatói:

Sofi_Osztondij_tamogatoi

• május 27.
    "Már az újszülöttekre is hatnak a digitális eszközök, ezért nem lehet elég korán kezdeni a nethasználattal kapcsolatos szülői tudatosságot. Persze a problémák jó részével csak akkor találkozik a szülő, ha a gyereke már kamasz lett, de azért akkor sem vagyunk teljesen eszköztelenek, ha segíteni szeretnénk. A támogatási és beavatkozási lehetőségekről, az "elég jó digitális szülőségről", kortárs online zaklatásról és iskolai netes konfliktusokról is szól majd az előadás."
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/GYURKO200317