SZIIV_2017

Idén is megrendezésre kerül a Szegedi Innovatív Informatika Verseny Középiskolásoknak 2017

A Szegedi Tudományegyetem Informatikai Intézete már harmadik alkalommal hirdet versenyt a középiskolás diákok számára, ahová ezúttal már két szekcióban is várjuk a jelentkező diákok pályamunkáit. A verseny kapcsán szeretnénk lehetőséget adni a tehetséges és kreatív középiskolás diákoknak, hogy a műszaki informatika vagy a szoftverfejlesztés területén elért eredményeiket bemutathassák és megmérettessék.

A verseny témája:

A verseny keretein belül nem kötjük meg a diákok kezét és kreativitását, bármilyen informatikai témájú probléma vagy feladat megoldásával kapcsolatos pályamunkával nevezhetnek az alábbi két szekció valamelyikére:

• Műszaki informatika szekcióba olyan pályamunkák beérkezését várjuk, melyeknél csupán egy kikötés van: a feladat ne csupán programozási feladatból álljon. A diákoknak meg kell építeni, vagy már meglévő elemekből össze kell állítania egy rendszert (elektronikai, robotikai, vezeték nélküli rendszerek, biológiai jelek mérése és feldolgozása, stb...), amely működtetéséhez szükséges szoftvert is a diákoknak kell elkészítenie.
  • Informatika szekcióba olyan pályamunkákat várunk, amelyekben a diákok egy szoftvert készítenek el. A fejlesztéshez tetszőleges programozási nyelv és programozói függvénykönyvtár használható. A szoftver kategóriáját illetően nem teszünk megkötést, lehet játék, asztali számítógépen futtatható alkalmazás, webes alkalmazás, mobil applikáció, vagy Kinect-es alkalmazás.

Jelentkezési feltételek

A versenyre középiskolás diákok legfeljebb 3 fős csapatokban kísérő tanárral együtt a pályamű beküldésével jelentkezhetnek. A nevezés díjtalan.

Fontos dátumok:

Első forduló:

• 2017. március 10. - Pályamunkák beküldésének lezárása

Második forduló:

• 2017. március 24. - A versenyre meghívott csapatok értesítése
  • 2017. április 7. - A verseny lebonyolítása

A verseny weboldala: https://www.inf.u-szeged.hu/sziiv

A verseny facebook oldala: https://www.facebook.com/sztesziiv/

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

SZIIV_2017_plakat

Dr. Somody Imre hosszú ideig szerepelt a leggazdagabb magyarok toplistáján, neve összeforrt a vagyonát megalapozó Plusssz pezsgőtablettával. Neve sokak számára csenghet ismerősen akár az egészségügy, a közgazdaságtan vagy a politika területéről is. A kilencvenes évek végére jutott a csúcsra; karitatív és üzleti tevékenységéért számos kimagasló kitüntetést kapott. Aztán a sikeres üzletembert egyre több anyagi kudarc érte, miközben elvált és súlyosan megbetegedett. Élete 2014-ben gyökeresen új fordulatot vett... Minderről szívesen osztja meg gondolatait a hallgatósággal.
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/SOMODY200217