Gyász gyertya

Gyászhír

Megrendülten tudatjuk mindazokkal, akik szerették és tisztelték, hogy 2016. június 16-án elhunyt Dr. Varga János, a Mikrobiológiai Tanszék professzora, az MTA doktora, a Biológia Intézet nemzetközi ismertségű, kiemelkedő oktatója.

Dr. Varga János 1961. november 6-án született Dorogon. Egyetemi tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen végezte, ahol 1986-ban szerzett biológus diplomát. Kutatói pályáját az SZTE TTIK Mikrobiológiai Tanszéken kezdte, ahol haláláig tevékenykedett. Itt előbb tudományos segédmunkatársként, majd 1991-től tudományos munkatársként, 1998-tól tudományos főmunkatársként, 2008-tól pedig egyetemi docensként dolgozott. 1996-ban Ph.D., 2006-ban akadémiai doktori fokozatot szerzett. 2015-ben egyetemi tanárrá nevezték ki.

Az elhunytat a Szegedi Tudományegyetem és a Természettudományi és Informatikai Kar saját halottjának tekinti. Emlékét megőrizzük!

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.