1app

Mobilapp-fejlesztő verseny diákoknak

Az ország összes felsőoktatási intézményéből és középiskolájából várják az alkalmazásokat, nevezéseket a BME Mobil Innovációs Központ által szervezett versenyre.

Negyedik alkalommal hirdet mobilalkalmazás-fejlesztő versenyt a BME Mobil Innovációs Központ. A versenyre középiskolás és felsőoktatásban tanuló fiatalok jelentkezését várják, akik ötletes, jól működő alkalmazást fejlesztenek valamelyik elterjedt mobil platformra (Android, iOS, Windows Phone). A verseny szakmai együttműködő partnere a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács.

A versenyre egyéni indulók és néhány fős csapatok egyaránt nevezhetnek, a nevezés feltétele mindössze a pályamunka leadásakor betöltött 14. életév és ugyanebben az időpontban aktív középiskolai tanulói, vagy felsőoktatási hallgatói jogviszony. A felkészülést mentorációs napok támogatják, ahol a szervezők konzultációs lehetőséget biztosítanak az érdeklődőknek (a részvétel nem előfeltétele a versenyre történő nevezésnek). A szervezők segítséget nyújtanak azoknak is, akiknek van egy jó ötletük, de nincsenek csapattársaik, vagy jártasak a mobil fejlesztésben, de jelenleg nincsen alkalmazás ötletük, amelyet megvalósíthatnának.

Az 1app versenysorozat versenyei nem hagyományos értelemben vett programozói versenyek, ahol a versenyzők egy teremben, a számítógépek előtt ülve oldanak meg programozási feladatot: ezeken a versenyeken az otthon, előre elkészített alkalmazások, és rajtuk keresztül készítőik, fejlesztőik versengenek.

Fontosabb dátumok

Április 29. 1. mentorációs nap a BME I épületében, ahol a verseny további részleteire is fény derül.

Május 20. Megnyílik az online nevező felület, melyen nevezni kereken 100 napon keresztül lehet majd, három kategóriában: „oktatás”, „játék” valamint „egyéb”.

Június 17. 2. mentorációs nap.

Július 8. 3. mentorációs nap.

Július 22. 4. mentorációs nap.

Augusztus 27. Nevezés vége. A versenyre nevezett alkalmazásokat egy többtagú zsűri vizsgálja meg, akik többek között az alkalmazások eredetiségét, a megvalósítás során alkalmazott megoldásokat, a felhasználói élményt, valamint a forráskód és a dokumentáció minőségét is pontozzák.

Szeptember 17. Eredményhirdetés, a legjobb alkalmazásokat nevező csapatok alkalmazásaikat 2016 szeptemberében, egy egynapos zárókonferencia keretében mutathatják be.

A verseny részletes kiírása, a nevezési feltételek, valamint a mentorációs napok tervezett programja a1app.mik.bme.hu oldalon olvasható.

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.