Kiserletek_kavalkadja

Kísérletek kavalkádja

Természettudományos családi nap a SzeReTeD Labor szervezésében az AGÓRÁban

2015. november 21.(9.00-12.30)

A SzeReTeD (Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium), partnerintézményeinek közreműködésével Természettudományos családi napot szervez a Szent-Györgyi Albert Agórában 2015. november 21-én szombaton délelőtt.

A rendezvény célja, hogy a nagyközönség is részese lehessen annak az élménynek, melyet a SzeReTeD laborban tevékenykedő 18 partnerintézmény diákjai élnek át a Laborban folyó munka során. A rendezvényen diákok vezetésével végezhetnek kísérleteket azok a látogatók, akik eljönnek ezen a szombat délelőttön az AGÓRÁba. Tulajdonképpen egy nyitott laboratóriumi napot tartunk, melynek a bemutatkozáson kívül másik célja a természettudományok kísérleti tapasztalatszerzésen alapuló népszerűsítése.

A rendezvényen több mint 50 asztalon, szinte az AGÓRA összes termében végezhetnek kísérleteket a látogatók délelőtt 9.00 és 12.30 között. Lesz 25 különböző természettudományos interaktív kísérleti helyszín ahol 8. osztályos diákok vezetésével lehet kísérletezni. Azok számára, akik saját kísérleti eszközt szeretnének építeni (amit haza is vihetnek) 10 helyszínen különböző témájú barkács-asztalok állnak majd rendelkezésre. A tematikus termekben a biológia, a fizika vagy a kémia iránt érdeklődők egy egész teremnyi asztalon végezhetnek megfigyeléseket és vizsgálatokat. Vállalkozó kedvű látogatók a természettudományos ötpróbán mérhetik össze tudásukat. 10 helyszínen logikai és fejlesztő játékokkal ismerkedhetnek a látogatók. Lesz egy olyan terem, ahol kipróbálhatják a résztvevők, hogy hogyan lehet a mobiltelefont kísérletezésre, tudományos mérésre használni. A legkisebbeket a 6 év alattiak terme várja majd, ahol életkoruknak megfelelő természettudományos játszóházzal várjuk őket. Minden egész órában 20 perces látványos kísérletes előadással várjuk a vendégeket a nagyelőadóban. Az Agórában működő Játsszunk tudományt! szakkörösei is fognak kísérletezni, illetve a Látványlaborban is lesznek bemutatók. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

További információ:

Csiszár Imre

laboratóriumvezető

Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium (SzeReTeD)

laborvezeto@szereted.hu

20/220-71-23

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.