Szent-Gyorgyi_Talentum-dij

Tamás Gábor kapta az idei Szent-Györgyi Talentum-díjat

A szegedi agykutató professzor külön megtiszteltetésnek érezte, hogy attól a Nobel-díjas tudóstól vehette át a szegedi tudományos élet egyik legrangosabb elismerését, aki felfedezte azt a módszert, amivel ő most dolgozik.

A szegedi Nobel-díjként is emlegetett rangos elismerést a Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány alapította azzal a céllal, hogy olyan szegedi tudóst ismerjenek el, aki - az névadóhoz, Szent-Györgyi

Alberthez hasonlóan – a felfedezéséhez kapcsolódó kutatómunka jelentős részét a Tisza-parti városban végezte.

Idén Tamás Gábornak, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar élettani tanszékének professzorának ítélték oda a díjat, melyet Erwin Neher Nobel-díjas biofizikus adott át neki. A 46 éves

szegedi agykutató a lassú agykérgi gátlásért felelős sejtek felfedezésével és mechanizmusának leírásával érdemelte ki az elismerést. Tamás Gábor Szegeden kezdte idegtudományi tanulmányait Halasy Katalin

laboratóriumában, 1994-ben csatlakozott Somogyi Péter, illetve Eberhard Buhl kutatócsoportjához Oxfordban. Négy év után tért haza és saját laboratóriumot alapított

Szent-Gyorgyi_Talentum-dij_2

- Azt vizsgáljuk, hogy a szürkeállományban lévő idegsejtek hogyan kommunikálnak egymással, illetve hogy ha betegség éri a rendszert, mi és miért változik meg benne – magyarázta munkája lényegét Tamás Gábor, aki

úgy fogalmazott: Szegeden az orvosbiológiai kutatásban nincs nagyobb elismerés, mint a Szent-Györgyi Talentum-díj. Értékét szerinte mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a tavalyi díjazott, Pál Csaba a következő évben

a legnagyobb magyarországi tudományos díjat, a Bolyai-díjat is elnyerte. - Számomra pedig külön megtiszteltetés volt, hogy pont Erwin Neher-től vehettem át az elismerést, hiszen ő fedezte fel azt a módszert, amivel

most dolgozok.

Tamás Gábor beszédében úgy fogalmazott: két generáció segítette, hogy rátaláljon az agykutatásra. Szegedi tanárai megtanították tanulni, Oxfordban ezután a legkiválóbb szakembereknél szerezte meg PHD fokozatát.

Tudását pedig hazatérve tanítványainak adja át, akik szintén motiválják.

Mindannyiuknak köszönetet mondott a díjért.

forrás: delmagyar.hu

• október 28.
    Előadó: Prof. Dr. Csermely Péter Széchenyi-díjas magyar biokémikus, hálózatkutató
    További információ: www.pedagogiaiestek.hu
    A Mentor(h)áló és az IH közös rendezvénye
    Belépőjegy 2300 Ft, SZTE-kártyával, diákigazolvánnyal, pedagógusigazolvánnyal 1600 Ft
  • november 4.
  • november 12.
    Újabb 21. századi, mindannyiunkat érintő és érdeklő téma, újabb kivételes felkészültségű előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Steigervald Krisztián generációkutató, marketing szakember!
    Steigervald Krisztián 1999 óta foglalkozik a generációkkal, szakdolgozatát is ebből írta a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Nyolc évig dolgozott vezetőként a piackutatással foglalkozó GfK-ban, majd 2011-ben megalapította saját tanácsadó és piackutató cégét, az Emocionális Marketing Kft-t. A cég az elmúlt 7 évben több mint 100 multinacionális cég sikeres partnere volt.
    Krisztián egyedülálló módon mind a 6 ma élő generációval foglalkozik üzleti szinten is, a cégeknek marketing és HR témában ad tanácsokat, tart intergenerációs tréningeket, fókuszcsoportokat, előadásokat és csapatépítő napot. Kedvenc területe a marketing-kutatás és a marketing-pszichológia új irányú használata és összekapcsolása.
    Krisztián emellett a Lánchíd Rádió marketing szakértője volt, az Üzlet&Pszichológia marketing-témájú szerzője, állandó meghívott előadó a Corvinuson és a pécsi Közgázon, oktató a BKF-en, valamint egyéni coach, okleveles brief-coach, life-coach. Végül és nem utolsósorban: nagyszerű előadó!
    Steigervald Krisztián előadását minden szülő, nagyszülő, pedagógus számára "KÖTELEZŐ" programként javasoljuk, de jó szívvel ajánljuk a fiatalabb generációk képviselőinek figyelmébe is.