OTDK_kep

SZTE TTIK-s hallgatók sikerei a XXXII. OTDK-n

TTIK_logo
OTDK

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karának hallgatói kiválóan szerepeltek a 2015 márciusában és áprilisában megrendezett Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) országos döntőjén. A hallgatóink hét szekcióban vettek részt, összesen 152-en, a legtöbben a Biológia (Pécs), a Fizika-Földtudományok-Matematika (Kolozsvár), a Kémia-Vegyipari (Veszprém) és az Informatika Tudományi (Szeged) szekciókban. Összesen 14 országos első, 17 második, 18 harmadik helyezést értek el, valamint húszan különdíjban részesültek. Az összesen megszerzett 69 díjjal az SZTE TTIK az ország legeredményesebb vidéki kara. Egy kiemelkedő informatikus hallgatónk a legmagasabb kitüntetést jelentő Pro Scientia Aranyéremben részesült.

XXXII OTDK helyezések részletes listája

További részletek az OTDK szekciók honlapján érhetők el.

A hallgatók konferenciára való kijutását az NTP-OTDKR-14-0064-es kódszámú pályázat keretein belül a Nemzeti Tehetség Program, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő és az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet támogatta.

Emberi_Eroforras_Tamogataskezelo Emmi

Nemzeti Oktataskutato_es_fejleszto_intezet

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.