rektori oldal

Klaszterekkel együttműködve indít hallgatói gyakornoki programot az SZTE

A Szegedi Tudományegyetem 2013-ban is meghirdeti a „Használhatóbb tudást – hasznosabb munkaerőt!” elnevezésű gyakornoki programját, amely során a hallgatók a regionális klaszterek tagvállalatainál valós munkakörnyezetben, rotációs rendszerben bővíthetik szakmai tapasztalataikat.

Klaszterekkel együttműködve indít hallgatói gyakornoki programot az SZTE

A Szegedi Tudományegyetem gyakornoki programot hirdet 2013-ban „Használhatóbb tudást – Hasznosabb munkaerőt!” címmel, amelynek célja a felsőbb éves hallgatók szakmai tapasztalatainak bővítése. A program abban különbözik egy átlagos szakmai gyakorlattól, hogy a részt vevő hallgatók nem pusztán egy vállalkozásnál tölthetik el gyakorlatukat, hanem az egyetemhez közel álló regionális klaszterek közül egy adott klaszter több tagvállalatában is próbára tehetik magukat és alkalmazhatják a korábban tanultakat. A gyakorlati ismereteket így első kézből sajátíthatják el, továbbá több szervezetet is megismerhetnek, így széleskörű tapasztalatokat szerezhetnek. Mindez hozzásegíti a végzés előtt állókat, hogy a jövőbeni elhelyezkedésük során értékes tudással, szakmai tapasztalattal kezdhessék pályájukat.

A hallgatók betekintést nyerhetnek a helyi klaszterek tevékenységeibe, illetve részesei lehetnek a vállalatok közötti együttműködéseknek. Az egyes üzletágak munkafolyamataiban résztvevő hallgatók megismerhetik a vállalati kultúrát, a vállalatközi együttműködéseket, és ez nagyban elősegítheti jövőbeni elhelyezkedésüket tanulmányaik befejezése után. A rotációs lehetőség előnye, hogy az így szerzett tudás nem csak egy, hanem több vállalatnál szerzett tapasztalatokból alakul ki. A program által meghirdetett gyakornoki munkalehetőségeket az együttműködésben résztvevő karokon elfogadják kötelező szakmai gyakorlatként, ezzel is ösztönözve a hallgatókat arra, hogy a kötelező szakmai gyakorlatot hasznosan, értékes tudást szerezve töltsék el.

A gyakornoki programra való jelentkezés 2013 tavaszán indul, a klaszter tagvállalatok által kínált gyakorlati helyek és a jelentkezés részletes feltételei márciustól folyamatosan kerülnek meghirdetésre az érintett karokon.

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.