EPO

Egyetemisták európai innovációs versenye

Az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) alapításának 40. évfordulója alkalmából versenyt hirdet főiskolai és egyetemi hallgatók részére. Regisztrálni március 15-ig lehet.

A szabadalmi dokumentáció világának megismerésére, különös tekintettel a zöld technológiákra és a fenntartható fejlődésnek a népszerűsítésére nyújt lehetőséget az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) egyetemistáknak hirdetett versenye. E megmérettetésre bármely 18. életévét betöltött egyetemi, főiskolai hallgató jelentkezhet. Részvételi díj nincs, regisztrálni 2013. január 14-től 2013. március 15-ig lehet.

Olyan kutatási projektet kell kidolgozniuk verseny résztvevőinek, amely további K+F tevékenység tárgya lehet, és megfelel a részletes kiírásban szereplő feltételeknek.

Bővebb információ: Dürr János, kommunikációs főtanácsadó, Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala Elnökségi Kabinet, telefonszám: +36-1/474-5953, +36-30/466-5908; e-mail: janos.durr@hipo.gov.hu.

• május 27.
    "Már az újszülöttekre is hatnak a digitális eszközök, ezért nem lehet elég korán kezdeni a nethasználattal kapcsolatos szülői tudatosságot. Persze a problémák jó részével csak akkor találkozik a szülő, ha a gyereke már kamasz lett, de azért akkor sem vagyunk teljesen eszköztelenek, ha segíteni szeretnénk. A támogatási és beavatkozási lehetőségekről, az "elég jó digitális szülőségről", kortárs online zaklatásról és iskolai netes konfliktusokról is szól majd az előadás."
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/GYURKO200317