EPO

Egyetemisták európai innovációs versenye

Az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) alapításának 40. évfordulója alkalmából versenyt hirdet főiskolai és egyetemi hallgatók részére. Regisztrálni március 15-ig lehet.

A szabadalmi dokumentáció világának megismerésére, különös tekintettel a zöld technológiákra és a fenntartható fejlődésnek a népszerűsítésére nyújt lehetőséget az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) egyetemistáknak hirdetett versenye. E megmérettetésre bármely 18. életévét betöltött egyetemi, főiskolai hallgató jelentkezhet. Részvételi díj nincs, regisztrálni 2013. január 14-től 2013. március 15-ig lehet.

Olyan kutatási projektet kell kidolgozniuk verseny résztvevőinek, amely további K+F tevékenység tárgya lehet, és megfelel a részletes kiírásban szereplő feltételeknek.

Bővebb információ: Dürr János, kommunikációs főtanácsadó, Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala Elnökségi Kabinet, telefonszám: +36-1/474-5953, +36-30/466-5908; e-mail: janos.durr@hipo.gov.hu.

Dr. Somody Imre hosszú ideig szerepelt a leggazdagabb magyarok toplistáján, neve összeforrt a vagyonát megalapozó Plusssz pezsgőtablettával. Neve sokak számára csenghet ismerősen akár az egészségügy, a közgazdaságtan vagy a politika területéről is. A kilencvenes évek végére jutott a csúcsra; karitatív és üzleti tevékenységéért számos kimagasló kitüntetést kapott. Aztán a sikeres üzletembert egyre több anyagi kudarc érte, miközben elvált és súlyosan megbetegedett. Élete 2014-ben gyökeresen új fordulatot vett... Minderről szívesen osztja meg gondolatait a hallgatósággal.
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/SOMODY200217