ELI

Tudományos tanácskozást tartottak az ELI-ről Szegeden

Tudományos tanácskozást tartott Szegeden az ELI-HU Nonprofit Kft. nemzetközi összetételű munkacsoportja.

A szuperlézer projekt megvalósításáért felelős ELI-HU Nonprofit Kft. tudományos munkacsoportja Lehrner Lóránt ügyvezető igazgató koordinálásával 2012. október 26-27-én a Szegedi Tudományegyetemen tartotta a soron következő teljes ülését.

Az Osvay Károly vezette, Divéki Zsolt, Dombi Péter és Fülöp József tudományos projektmenedzserek által segített, az ELI-HU Nonprofit Kft. nemzetközi összetételű munkacsoportja áttekintette a tudományos- és technológiai berendezések koncepcionális tervezésének aktuális állását, kialakította a megvalósíthatósági tanulmány tudományos részének végleges verzióját, valamint aktualizálta a következő hónapok feladatait.

Végül a Szabó Gábor rektor üdvözölte a csoportokat, majd megtekintették a megvalósítás helyszínéül szolgáló, egykori öthalmi laktanya területét.

Forrás: szegedma.hu