tfgt

II. Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzverseny

A SZTE TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéke a 2012/2013-as tanévben középiskolásoknak szóló nemzetközi földrajzversenyt hirdetett.

FELHÍVÁS!

A Szegedi Tudományegyetem TTIK
Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéke
meghirdeti a

II. Jakucs László Középiskolai Földrajzversenyt

magyarországi és határon túli középiskolák tanulói részére.

A versenyre kétfős csapatok jelentkezését várjuk, egy iskolából több csapat is jelentkezhet!
A vetélkedő az általános és középiskolai természetföldrajzi tananyagra épít, ezen túlmenően a 2012/2013-as verseny kiemelt témája:

Magyarország barlangjai, különös tekintettel a Béke-barlangra

A felkészüléshez ajánlott szakirodalmat, a regisztrációs felületet és a versenyre vonatkozó részletes információkat honlapunkon megtalálják!

www.geo.u-szeged.hu

A verseny első, helyi fordulójára 2012. november 28-án (szerda) 15:00-17:00-ig kerül sor az iskolákban.
A döntőbe a legjobb 21 csapat kerül be (irányszám, a pontszámoktól függően változhat). A döntő fordulók 2012. február végén, március elején zajlanak Szegeden a Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéken.

Jelentkezési határidő: 2012. november 14.

A verseny regisztrációs díja: 2400 Ft/ csapat, melyet átutalással, vagy rózsaszín postai csekken lehet befizetni.

Befizetési határidő: 2012. november 21.

A döntő fordulókba kerülő csapatok és felkészítő tanáraik értékes nyereményekkel gazdagodhatnak (túra a Béke-barlangba az egyetem oktatóival, társasjátékok, könyv, könyvutalvány, utazás, Jakucs László plakett…stb)

További információk:
Nyári Diána, nyaridia@gmail.com, +36/62-343320, +36/20-3524622

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.