Több mint százötven millió forintot nyert a veszprémi és szegedi egyetem fejlesztésre

A felsőfokú informatikai oktatás minőségének fejlesztésétre, modernizációjára 157 millió forint támogatást nyert el a Pannon Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem konzorciumi együttműködése az Európai Unió és a magyar állam társfinanszírozásában - közölte a Pannon Egyetem az MTI-vel kedden.

Az összeget az egyetemek informatikai, illetve villamosmérnöki képzéseikhez kapcsolódóan tartalomfejlesztésekre fordítják - írták a közleményben.

A támogatás révén a két intézményben összesen negyven tananyagot fejlesztenek - tájékoztatott az egyetem.

Közölték azt is: a projekt biztosítja a hazai képzések idegen nyelvű hozzáférésének megteremtését is, valamint lehetőséget ad olyan képzések megtartására, melyek segítségével hasznos módszertani ismereteket sajátíthatnak el az

intézmények oktatói, kutatói.

A támogatás lehetőséget ad 120 oktató-kutató számára olyan képzések megtartására, melyek segítségével hasznos szakmai és módszertani ismeretekkel bővíthetik meglévő tudásukat - ismertette az egyetem.

Hozzátették: a Pannon Egyetemről 34 oktató-kutató közreműködésével összesen 26, több képzési területbe integrálható, magyar és angol nyelvű, lektorált digitális tananyag készül; a fejlesztés matematikai, műszaki és informatikai

ismeretek, optimalizálás, számítástudomány területére terjed ki.

A Szegedi Tudományegyetemen 16 tananyagfejlesztőt vonnak be a programba és 19 digitális tananyag készül el; az érintett tématerületek: műszaki ismeretek, számítástudomány és alkalmazásai, valamint számítógép architektúrák

és operációs rendszerek - áll a közleményben.

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.