TTIK

Pályázati felhívás 3 éves doktori (Ph.D.) képzésre - 2012

A Szegedi Tudományegyetem felvételt hirdet a 2012-2013-as tanévre a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság határozataival jóváhagyott Doktori Iskoláiban, a doktori (Ph.D.) tudományos fokozat megszerzésére felkészítő 3 éves posztgraduális képzésre.

A 36 hónapos képzés kötelező és szabadon választható kurzusokból és tudományos kutatómunkából áll. A sikeres felvételi vizsgát tett (a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 39 §. (1) bekezdésében szereplők) pályázók — a NEFMI által biztosítandó kereten belül — kormányrendeletben meghatározott összegű ösztöndíjban részesülhetnek, amelynek összege 2012. szeptemberétől 93.000,- Ft. A felvételt nyert pályázók — jogszabályban rögzített esetek kivételével — nappali tagozatos (posztgraduális) hallgatói jogviszonyba kerülnek függetlenül attól, hogy állami- vagy egyéb ösztöndíjas, illetve költségtérítéses formában vesznek részt a képzésben.

A költségtérítés félévente 80.000 Ft és 180.000 Ft között lehet, függ a választott iskolától/programtól, valamint attól, hogy a képzés során milyen mértékben veszik igénybe az SZTE infrastruktúráját (pl., hol végzik a laboratóriumi munkát). A költségtérítés összege is csökkenthető egyéni kérelem alapján annak mértékében, hogy a fizetésére kötelezett doktorandusz hallgató milyen mértékben vesz részt az egyetem oktató- és kutató munkájában. A felvételi eljárás díja 2012-ben 9.000 Ft, amely megegyezik az alapképzésre jelentkezés díjával. Amennyiben több doktori iskolába is benyújt felvételi kérelmet, az azonos karon működök esetén 9.000 Ft, míg különböző karok esetén minden karon külön fizetendő az eljárási díj.

A továbbképzésre a választott Doktori Iskolának megfelelő Kar Dékáni Hivatalaiban ill. Tanulmányi Osztályain kapható (másolható), ill. az egyetem honlapjáról letölthető jelentkezési lapon lehet. A pontosan kitöltött jelentkezési lapokat az azon előírt mellékletekkel együtt 2012. május 16-ig a Szegedi Tudományegyetem Doktori Intézetébe kell elküldeni postai úton (6720 Szeged, Dugonics tér 13.).

Egyes doktori iskolákba lehetséges (a Matematika- és Számítástudományi Doktori Iskolában kötelező!, míg a Közgazdaságtan Doktori Iskolánál preferált) az elektronikus jelentkezés az ETR-Modulo rendszerén keresztül (a Modulo rendszer a https://modulo.etr.u-szeged.hu/modulo/login.ashx címen érhető el), e lehetőségről a doktori iskolák honlapjain tájékozódhat. Az SZTE hallgatói az ETR-es azonosítójukkal, jelszavukkal tölthetik ki a jelentkezési lapot, külsős pályázók a doktori.jelentkezes@hszi.u-szeged.hu címre küldött e-mail üzenetben kérhetik a kitöltéshez szükséges hozzáférést.

Az űrlap kitöltési útmutatója itt érhető el.

Az elektronikus jelentkezés határideje is 2012. május 16-a.

A jelentkezők június második felében felvételi vizsgát tesznek, amelynek anyagáról, időpontjáról 2012. júniusában kapnak értesítést a választott doktori iskolának megfelelő kartól (az eljárási díj befizetésére is ekkor kapnak csekket).

E posztgraduális képzésre a választott iskolának/képzési programnak megfelelő egyetemi (mesterszintű, pld.: MA, MBA, MD, MJr, MPharm, MSc) diplomával rendelkezők, ill. az egyetemek (nem főiskolai szakjai) utolsó éves hallgatói jelentkezhetnek.

A pályázatok az akkreditált Doktori Iskolák alább feltüntetett képzési programjaira adhatók be. Bővebb érdemi információ az egyes Doktori Iskolák vezetőitől, a feltüntetett vezető oktatóktól, az Országos Doktori Tanács honlapjáról (www.doktori.hu), illetve a Doktori Intézet igazgatójától (Dr. Klukovits Lajos egyetemi docens, SZTE Doktori Intézet, 6720 Szeged, Dugonics tér 13. tel: 62-544-831, 544-076, e-mail: dokint@rekt.u-szeged.hu vagy klukovits@math.u-szeged.hu) kapható. Technikai jellegű információért az iskola szerint illetékes karok Dékáni Hivatalaihoz, illetve Egri Katalinhoz (SZTE Doktori Intézet 544-022, egri@rekt.u-szeged.hu) lehet fordulni.

SZTE TERMÉSZETTUDOMÁNYI KAR
Tanulmányi Osztály

Battancs Anikó tanulmányi referens

baniko@sci.u-szeged.hu

6720 Szeged, Aradi vértanúk tere 1. Pf. 428
Tel.:(62) 544-203, Fax: (62) 544-169

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.