2024. április 25., csütörtök
 
Facebook Instagram YouTube TikTok
 
 
 
 

Tudományos beszámolók

2016. június 30-án zárul Dr. Tari Irma egyetemi docens (SZTE Növénybiológiai Tanszék) által vezetett, az Európai Unió által támogatott, Magyarország-Szerbia IPA határon átnyúló együttműködési program (PLANTTRAIN, ID: HUSBR/1203/221/173).

Szerző: Gergely Árpád László, Tápai Márton (SZTE Fizikus Tanszékcsoport)

Sajtóanyag letöltése (PDF formátum)

Szerző: Zölei-Szénási Ráhel

Sajtóanyag letöltése (PDF formátum)

A Szegedi Tudományegyetem fizikusai új módszert dolgoztak ki a légköri szálló por kibocsátó forrásainak meghatározására, ami hatékony segítséget nyújthat a döntéshozóknak a szmogos időszakokban szükséges intézkedésekben.

Jól vizsgázik a DNS-szekvenáló berendezések új nemzedékének képviselője a TTIK Biokémiai és Molekuláris Biológiai Tanszéken.

Szegedi kutatók matematikai modellekkel vizsgálják a járványok terjedését; egyik legújabb tanulmányukban az idei labdarúgó EB egyik helyszínén kialakult kanyarójárvány lehetséges hatásait vizsgálták.

Bár emberi ésszel legfeljebb a 7-es nehézségi szintű fejtörők oldhatóak meg, egy szegedi matematikus programja akár 100-as nehézségi szintű sudoku példák előállítására és megoldására is képes.

A Szegedi Tudományegyetem fogorvosai és fizikusai közösen dolgoznak a titán implantátumok több hónapos beépülési idejének lerövidítésén.

Szegedi és újvidéki kutatók közös EU-s projekt keretében monitorozzák a térség belvízhelyzetét; az alkalmazott módszerek az előrejelzések pontosságában és a helyes vízgazdálkodás kialakításában is fontos eredményeket hozhatnak.

Friss hírek RSS

Rendezvénynaptár

Rendezvénynaptár *

Kövess minket