boritonak_2

Levendula és Rózsa Napok a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjében

Nyolcadik alkalommal rendez Levendula és Rózsa Napokat a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje. Június 26-án és 27-én színes, kulturális programokkal, koncertekkel, növénybemutatóval és kézműves vásárral várják az érdeklődőket a virágok jegyében. Az esemény az SZTE Füvészkert és az SZTE NKI Kulturális Iroda együttműködésében valósul meg.

A kétnapos rendezvényen a látogatók többek között megismerhetik a középkori kolostorok gyógynövénykertjeinek legfontosabb tulajdonságait, a szappankészítés történetét és a kazak-magyar irodalmi kapcsolatokat is.

Az eseményen fellép a Jazzarosa, a Terebes és a Smyrna zenekar, valamint a szegedi születésű Tandi Flóra énekesnő is. A Szeged Táncegyüttes táncbemutatóval kedveskedik az odaérkezőknek, a gyermekeket a Kövér Béla Bábszínház, a Haramia együttes és a Grimm-Busz Színház szórakoztatja majd.

0001

A részletes program és a jegyárak az esemény hivatalos honlapján olvashatók: https://szegedilevendula.hu/

SZTEinfo - Császár Dorina