Rendezvénynaptár
-
október 14.11:00 - 13:00
-
október 16.18:00 - 20:00Online védés
-
október 31.13:00 - 15:00
Az új koronavírus-járvány kapcsán is megjelentek a tévhitek, a pandémiához kötődő súlyos problémákra „egyszerű módszereket” kínáló megoldások. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kiadványában összegyűjtött „koronás tévhitek” közül 15-öt sorol föl az MTA támogatását élvező tudomány.hu oldal.
Az ismerethiány, az áltudományos megállapítások feltétel nélküli elfogadása alapozza meg a tévhitek terjedését. Az új koronavírus (2019-nCoV) körüli félrevezető, esetenként ön- és közveszélyes hiedelmek cáfolatát összegyűjtötte az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kiadványa. Ebből a tudomány.hu állított össze egy csokorra valót..
A WHO összeállítása a koronavírus körüli tévhitekről című cikkben fölsorolt 15 álinformációhoz részletes cáfolat is olvasható. A végkövetkeztetésként megfogalmazott igaz állítások:
13+1.: NEM IGAZ, hogy „a 15 percenkénti vízivás vagy a sós vízzel való gargalizálás megvédhet a koronavírustól”!
13+2.: NEM IGAZ, hogy „lélegzetvisszatartással meg lehet állapítani a fertőzöttséget”.
*
IGEN, IGAZ viszont, hogy a koronavírussal szembeni védekezés leghatékonyabb módja a gyakori kézmosás. A kézmosás eltávolítja a kezekről az esetleges vírusszennyezést, és ezzel megelőzi, hogy az ember szeme, szája vagy az orra megérintésével megfertőződjön.
SZTEinfo
Forrás: tudomány.hu
További információ: