A TTIK diákköri tevékenysége


Az országos tudományos diákköri mozgalom nagy hagyományokkal rendelkezik. Ez a hallgatói alkotókészség jól működő keretrendszere. Célja, hogy az egyetemek és a főiskolák hallgatói már tanulmányaik során megismerkedjenek a kötelező feladatokon túlmutató kutatási módszerekkel, új tudományos eredményeket felmutató értékteremtő folyamatnak részesei lehessenek. Magát a mozgalmat a felsőoktatási törvény is deklarálja. A legkiválóbb hallgatók bevonása a kutató munkába hallgatói és intézményi érték egyaránt. Miközben a fiatalok megismerkednek a kutató munka alapelemeivel, új tudományos eredményeket teremtenek, a felfedezés öröme hatja őket át. Ezért is nagy, sőt növekvő érdeklődés kíséri a diákköri munkát.

A diákköri munka folyamatos, már sokszor az alsóbb évesek is érdeklődést mutatnak iránta, de az igazán aktív részeivel másod, harmad évtől válnak. Az eredmények pedig a munka kezdetétől több-kevesebb fáziskéséssel születnek. Az eredmények szervezett nyilvánosságra hozása és megmérettetése a két évente megrendezésre kerülő országos tudományos diákköri konferenciákon történik meg.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara mindig nagy létszámmal és színvonalas dolgozatokkal szerepelt az adott konferenciákon.

A tudományos diákköri munka szervezésében, a hallgatókkal való foglalkozás terén kiemelkedő, iskolateremtő kollégákat az OTDK záróünnepségén "Mestertanár" címmel tüntetik ki. Karunk e téren is jeleskedik.

Friss hírek RSS

Rendezvénynaptár

Rendezvénynaptár *

Kövess minket