2024. március 28., csütörtök

inno_felhivas_2021

SZTE Innovációs Díj 2021 - Pályázati felhívás

A Szegedi Tudományegyetem Tudományos és Innovációs Rektorhelyettese pályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Innovációs Díj elnyerésére.

A Pályázat célja az egyetem azon kutatóinak, valamint hallgatóinak támogatása, akik az egyetemhez kötődő kutatómunkájuk során olyan tudományos eredményt, innovatív megoldást dolgoztak ki, amely szellemi alkotásnak minősül és üzleti szempontból hasznosítható lehet.

Szellemi alkotás: az az alkotás, amely alkalmas arra, hogy szerzői jogvédelem, illetve az a műszaki megoldás, amely alkalmas arra, hogy iparjogvédelmi oltalom (szabadalom, használati mintaoltalom, növényfajta-oltalom, formatervezési mintaoltalom, topográfiaoltalom) tárgyát képezze, valamint a know-how.

• Leginnovatívabb TDK munkáért
  • Leginnovatívabb PhD munkáért
  • Leginnovatívabb kutatómunkáért a műszaki tudományok területén
  • Leginnovatívabb kutatómunkáért a természettudományok és élettudományok területén
  • Leginnovatívabb kutatómunkáért a bölcsészettudományok és társadalomtudományok területén.

Pályázni lehet

• (PhD és TDK munka esetén is) bármilyen tudományterületen olyan új, innovatív megoldással, amely szellemi alkotásnak minősül és üzleti szempontból hasznosítható lehet
  • egyénileg, PhD és TDK munka esetén a témavezető jóváhagyásával.

Amennyiben a pályázatot több személy együtt nyújtja be, valamennyi pályázó adatlapját, önéletrajzát és a pályázati felhívás mellékletét képező nyilatkozatait csatolni szükséges, ennek hiányában a pályázat formai hiba miatt elutasításra kerül.

Hiánypótlásra nincs lehetőség!

A formai követelményeknek meg nem felelő pályázatok nem kerülnek értékelésre. Nyertes pályázatok száma kategóriánként 1db.

Benyújtás formája

A pályázati anyagot kizárólag elektronikus formában, az 5. pontban felsorolt, eredeti, aláírt dokumentumokat egymást követő sorrendben tartalmazó, 1 db dokumentumként (így az e-mail-hez csupán egy pdf formátumú fájl csatolásával), az inno@szte.hu email címre 2021. április 14. (szerda) 24:00 óráig lehet benyújtani.

A szkennelési, mentési hibából eredő rossz és értékelhetetlen minőségű dokumentum megléte formai hiányosságnak minősül és nem kerül értékelésre.

A teljes pályázati felhívás a kapcsolódó dokumentumok linkjével letölthető innen.