Rendezvénynaptár
-
április 30.11:00 - 13:00
SZTE TTIK Biológia Nagykövete
Gabnai Edit biológia-kémia szakos tanárként végezett a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán 1999-ben. A Szegedi Tudományegyetem 2002-ben biológia, majd 2008-ban kémia szakon szerzett egyetemi oklevelet. Pályája kezdetétől az orosházi Táncsics Mihály Gimnázium és Kollégium tanára. Végzése óta szoros kapcsolatot ápol Alma Materével, megalakulása óta aktív tagja az SZTE TTIK Nagyköveti Hálózatnak is. Diákjaival rendszeresen részt vesz az egyetemi rendezvényeken (Kutatók Éjszakája, SZTE TTIK Biológia Intézet programjai). Továbbá a Szent-Györgyi Tanulmányi versenyen, amelyre 2023-ban 10. alkalommal hozott csapatot. Sikeres utánpótlás nevelő tevékenységének eredményeként minden tanévben több tanulója jelentkezik és nyer felvételt természettudományos szakokra, közülük többen a SZTE TTIK képzéseire.
SZTE TTIK Fizika Nagykövete
Tóth Károly matematika-fizika szakos szakvezető tanár, az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola természettudományos munkaközösségének vezetője. Hosszú évek óta aktív kapcsolatban áll a Fizikai Intézettel: diákjaival együtt gyakori vendége rendezvényeinknek, előadóként rendszeresen hívja munkatársainkat rendhagyó fizikaórákra. Az elmúlt években speciális fizika tantervű csoportjainak tanulói közül többen nyertek felvételt az SZTE TTIK Fizikai Intézet képzéseire.
SZTE TTIK Földrajz Nagykövete
Gruber László földrajz-történelem szakos középiskolai tanári diplomáját 1993-ban szerezte a József Attila Tudományegyetem Természettudományi Karán, majd ugyanitt PhD tanulmányokat folytatott. 2001 óta a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium elismert pedagógusa, aki különös gondot fordít a tehetséggondozásra. Kapcsolata az SZTE TTIK Földrajz és Földtudományi Intézetével rendkívül szoros. Munkája eredményeképp 2004-től hozzávetőlegesen 60-70 diák választotta felsőoktatási tanulmányihoz az SZTE földrajz-földtudomány szakjait. Diákjai rendszeresen részt vesznek a kari nyílt napokon, illetve hosszú évekig „külön” nyílt napokat is szervezett diákjai részére az SZTE-n. A Jakucs László Nemzetközi Földrajzverseny döntőiben 5 alkalommal értek el tanulói 1. helyezést, emellett számos dobogót és döntős helyezést is nyertek. Kapcsolata az intézettel abban is megnyilvánul, hogy óraadóként 30 éve aktívan részt vesz a földrajz-képzésben valamint évek óta tagja a záróvizsga bizottságnak.
SZTE TTIK Informatika Nagykövete
Molnár Edit 1993-ban a JATE-n szerezte programozó matematikus főiskolai, majd a következő évben közgazdasági programozó matematikus egyetemi diplomáját. 1994 óta a Szegedi Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Technikumban tanít informatikát, valamint közgazdasági és szakmai informatikai tárgyakat. Munkája során mindig törekedett arra, hogy az iskola diákjai megismerkedjenek az SZTE szakirányú képzéseivel és minél többen folytassák tanulmányaikat az egyetem különféle szakjain. Kiemelkedő szerepe volt az okleveles technikus képzés életpályamodell kialakításakor az SZTE TTIK Informatikai Intézet által gondozott szakoknak megfelelő tantervek elkészítésében. Tevékenységének is köszönhető az egyetem és a technikum jó kapcsolata valamint az, hogy a z iskolából az egyetemre jelentkező diákok száma évről évre emelkedik.
Intézetek
AZ EGYETEMRŐL
HASZNOS OLDALAK