2025. március 31., hétfő
 
Facebook Instagram YouTube TikTok
 
 
 
 

Honlap_Fejlec_4

Mutasd meg prezentációs képességed a Prezilimpián!

A PREZILIMPIA egy fantasztikus lehetőség, ahol egyetemi hallgatók mérik össze prezentációs készségüket. A versenyen az SZTE karairól delegált hallgatók vehetnek részt, a kari fordulók minden 10 indulója közül 1 fő juthat a döntőbe. A TTIK kari elődöntő április 10-én kerül megrendezésre.

A verseny, ahol bemutathatod és fejlesztheted nyilvános beszéd-készségedet.


Itt csak az előadás számít – mi a témát adjuk, a konkrét tartalmat és formát Te határozod meg! Bizonyítsd be 8 perc alatt, hogy szövegelésben Te vagy a legjobb!


Ha eddig is…


… érezted, hogy hív a színpad,

… kivágtad magad, ha dumálni kellett,

… tudtad, hogy az előadói készség az élet minden területén előnyt jelent,


…akkor itt az idő, hogy kipróbáld magad élesben!


A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara és az SZTE Junior Akadémia együttműködésben a szegedi Ezabeszéd Toastmasters Retorika Klubbal idén is megrendezi az SZTE-PREZILIMPIA versenyt.


A Prezilimpia TTIK kari elődöntőjére április 10-én 14 órától kerül sor a Kari Tanácsteremben (Szeged, Aradi vértanúk tere 1.). A kari fordulóra bármely aktív TTIK-s hallgató jelentkezhet. A jelentkezési szándékot április 8-ig kell jelezni a pr@sci.u-szeged.hu e-mail címen a név, Neptun kód és az előadás címének megadásával.


A prezentáció követelményei:

Téma: Digitális biztonság és MI: Védelem, vagy veszély?

Konkrét tartalom: szabadon választott

Nyelv: magyar vagy angol

Időtartam: minimum 6, maximum 8 perc

Technika: Diasor nem kötelező, bemutatható MS Power Point vagy Prezi formátum


A kari forduló résztvevőit ajándékcsomaggal jutalmazzuk. Az elődöntő legjobbja pedig bekerül a Prezilimpia döntőjébe, mely 2025. május 8-án 14 órától kerül megrendezésre.


A döntő helyezettjei pénzjutalomban részesülnek:

Első helyezett: 200.000 HUF

Második helyezett: 160.000 HUF

Harmadik helyezett: 120.000 HUF


A döntőbe jutott versenyzők külön díjakért önkéntes jelentkezés alapján a hagyományos „Prezentációs karaoke” versenyszámban is megmérettethetik magukat. A versenyszám lényege, hogy előzetes felkészülés nélkül a versenyzőknek 2 perc áll rendelkezésükre, hogy folyamatosan beszéljenek a kivetítőn megjelenő – a szervezők által összeállított – diasorról. A diák (amelyek lehetnek képek, ábrák, rajzok, diagramok stb.) között az összefüggés a versenyző számára nem ismert, azok automatikusan, 15 másodpercenként követik egymást. Ebben a számban a jelöltek rögtönzőképességét teszik próbára.


Prezentációs karaoke versenyszám díjazása (nettó összeg):

Első helyezett: 45.000 HUF

Második helyezett: 35.000 HUF

Harmadik helyezett: 25.000 HUF


Hogy miért éri meg elindulni?

Ez egy nagyon jó lehetőség, hogy fejleszd előadói készségedet, amelyre az élet szinte minden területén szükséged lesz. Ha bejutsz a döntőbe, élőben próbálhatod ki magad, ráadásul profi felkészítést kapsz, mentor segítségével igazán lehengerlő beszédet tarthatsz, élőben.

A projekt partnere a világ legnagyobb, professzionális nyilvános beszéd és vezetői készség fejlesztő szervezetének (Toastmasters International) szegedi klubja. A Toastmasters International a világ 141 országban, 14.600 klubban több mint 352.000 taggal segíti és fejleszti a nyilvános beszédet és előadói készséget.

Kerülj a legjobbak közé, most Te is részese lehetsz ennek az élménynek és megtapasztalhatod, milyen egy profi közegben felkészülni!


Gondolatébresztő

Téma: Digitális biztonság és MI: Védelem, vagy veszély?


Életünk ma elképzelhetetlen digitális eszközök és tevékenység nélkül. A gazdaság, az egészségügy, az oktatás, a tudomány – a társadalmi csoportok és az egyének óriási adatmennyiséget használnak, igényelnek és teremtenek. Az adatok segítenek a mindennapjainkban, ezekből döntünk, ezekből tanulunk. Sőt a közelmúltban már nem csak az emberek, de a gépek is használják az adatainkat tanulásra és döntésekre – a mesterséges intelligencia (MI) használata viharos sebességgel terjed világunkban.


Vajon egyformán lelkesen gyártunk új adatokat és védjük a már meglévőket?


És mennyire tartunk attól, hogy döntéseinket valótlan vagy pontatlan adatokra alapozhatjuk?


Hasonlóan zajlanak-e a döntések, ha emberek vagy intelligens szoftverek hozzák meg azokat?


Mikor születhetnek pontosabb, jobb, „humánusabb” döntések? Digitális adatok alapján hogyan hoz ítéletet egy bíró, hogyan dönt egy orvos vagy egy mérnök? Ki tud nagy biztonsággal figyelni az adatainkra, azok valódiságára?


Ebben a században az információ biztonsága személyünk, személyiségünk biztonságát jelenti. Fenyegetés-e vagy további lehetőség az adathalmaz növekedése, a mesterséges intelligencia általi felhasználása?


Munkában, oktatásban, kutatásban - az élet minden területén meg kell találnunk a megfelelő válaszokat …