Doktoranduszoknak

A Szegedi Tudományegyetem Tudományos és Innovációs Rektorhelyettese pályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Innovációs Díj elnyerésére.

A Szegedi Tudományegyetem a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával hirdette meg az Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma projekt részeként az SZTE Proof Of Concept pályázatot. A felhívásra 2020. október 9-éig lehet jelentkezni.

Közeledik a pályázat beadási határidő (2020. október 12.) a PhD-val rendelkező oktatók, kutatók számára meghirdetett Fulbright ösztöndíjra.

A Fulbright Bizottság az idén az alábbi kategóriákban hirdet ösztöndíjakat a 2022-2023-as tanévre az Egyesült Államokba.

Go Styria is a scholarship program for master and doctoral students as well as Post Docs interested in a short term research stay (max. 4 months) in the context of their master, doctoral thesis or Post-Doc research. The target region includes Albania, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Greece, Hungary, Kosovo, Moldova, Montenegro, North Macedonia, Romania, Serbia, Slovenia, Turkey. Candidates selected for the program will be given the opportunity for a research period at the University of Graz in order to then continue and conclude their studies / research at their home universities.

A Magyarországi Francia Nagykövetség a 2020-2021-es tanévben ismét ösztöndíjprogramot indít azon magyar egyetemi hallgatók és kutatók számára, akik mester, doktori fokozatú tanulmányokat vagy kutatási munkát szeretnének folytatni Franciaországban. Jelentkezési határidő 2020. február 28-a.

A pályázatokat a tanszéki/kari koordinátorok által megadott határidőig a tanszékekre, kari koordináció esetében az adott Kar kari koordinátorához kell benyújtani.

Az Oszakai Egyetem két ösztöndíjas programot kínál külföldi hallgatók részére.

1. Special training program for Robotics Engineers (MSc)

2. Special training program for the intergation of data science and biomechanical engineering to support long-term life society (MSc & PhD)

A K&H Csoport vezető, innovatív pénzügyi intézetként felelősnek tekinti magát azért a társadalomért és környezetért, amelyben működik. Elkötelezett a hosszú távú, fenntartható fejlődés mellett, így kiemelt figyelmet fordít a fiatalok oktatására, valamint a környezetvédelemre. 2021-ben ezért immár hetedik alkalommal hirdetjük meg a K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázatot, amelynek célja, hogy anyagi támogatással segítse az agrárágazat fenntartható, hosszú távú fejlődését szem előtt tartó hallgatók tanulmányát, kutatómunkáját.

Kutatócsoportunk végzett hallgatókat keres PhD hallgatói állás betöltésére 2017 szeptemberi kezdettel. A kutatás időszerű, transzlációs/klinikai onkológiai vonatkozású.

A /Deutsche Bundesstiftung Umwelt/ német szövetségi környezetvédelmi alapítvány 16. alkalommal hirdeti meg németországi szakmai gyakorlati ösztöndíját.

To promote international scientific cooperation, the Japan Society for the Promotion of Science encourages highly qualified researchers from the worldover to come to and conduct joint research activities with colleagues at Japanese universities and research institutes.

Friss hírek RSS

Facebook YouTube