Rendezvénynaptár
-
február 6.14:00 - 16:00
-
február 7.10:00 - 12:00
-
február 7.15:00 - 17:00
Érdekel a körülötted levő világ, és megismernéd pontosabban, hogyan is működik? De bizonytalan vagy, hol kezdd, hogyan fogj neki? Szeretnéd továbbvinni a világ felderítését, új összefüggéseket, jelenségeket felfedezni? Szeretnél alkotni, új dolgokat létrehozni? Ha bármelyik kérdésre igen a válaszod: Válassz az SZTE Fizikai Intézet képzései közül!
Képzéseink
A képzés során megismerheted a fizika alapvető törvényeit és elméleteit, a mérési módszereket és az eredmények kiértékelésének módjait, a tudományos modellezést és a programozást, miközben tisztában leszel a természet működésével. Átfogó ismereteket szerezhetsz a csillagászat, környezetfizika, lézerfizika, biofizika, elméleti fizika, elektronika, informatika, mechanika, statisztika, atomfizika, stb… területén. Így a szakot ajánljuk az elméleti és a kísérleti fizika iránt, illetve a kutatás és az ipari munka iránt érdeklődőknek egyaránt.
Az ipari partnereinkkel kialakított, innovatív és technológia-intenzív vállalatok igényeire szabott képzésen képzésén a természeti jelenségek mély megértése mellett a műszaki-technológiai fejlesztésekben és a tervezésben is elmerülhetsz. Tanulhatsz fizikát, matematikát, informatikát és mérnöki ismereteket, valamint a közgazdaság és menedzsment területén is fejlődhetsz. A képzés során elmélyülhetsz a számodra legérdekesebb témákban, hiszen az alkalmazott fotonika, az anyagtudomány és az orvosi technológia specializációk közül választhatsz.
Osztatlan vagy rövid ciklusú tanárképzésünkön a természettudományok mélyebb megismerése mellett olyan készségeket sajátíthatsz el, amelyekkel izgalmas és érthető módon tudod majd átadni a tudásodat a diákoknak. Legyen szó mechanikáról, csillagászatról vagy akár kvantumfizikáról, megtanítunk mindent, amire szükséged lesz.
A fizikus MSc elmélyült elméleti és gyakorlati ismereteket nyújt, és segít, hogy rendszerszinten átlásd a fizika legizgalmasabb kérdéseit. A képzés során az asztrofizika, gravitációelmélet, számítógépes fizika, haladó matematika és matematikai fizika, környezetfizika, elméleti fizika, lézer-anyag kölcsönhatás, optika és lézerfizika, illetve az orvosi fizika és biológiai fizika témaköréből választhatod ki a számodra legérdekesebb tantárgyakat.
A Magyarországon egyedülálló, magyarnyelvű, gyakorlatorientált és innovatív képzés tananyaga a munkaerőpiaci szereplők igényeire szabva, több évtizedes kutatás-fejlesztési eredményekre alapozva, ipari és tudományos partnerek együttműködésével került kialakításra. A képzés során alapos mérnöki, informatikai, fotonikai, gazdasági és humán ismereteket szerezhetsz, továbbá a nanofotonika, biofotonika, ultragyors fotonika, illetve a kvantumoptika és kvantuminformatika modulok közül választhatsz.
Modern észlelési, adatfeldolgozási és modellezési ismereteket szerezhetsz, és részt vehetsz izgalmas kutatásokban. Hazai és külföldi távcsövekkel, űreszközök adataival dolgozhatsz, és olyan témákba áshatod bele magad, mint az exobolygók, változócsillagok, szupernóvák vagy akár a kozmológia és gravitációelmélet.
Képzéseinken megtanítjuk neked, hogy
- hogyan működik a világ (amibe középiskolában éppen csak belepillanthattál),
- hogyan alkoss a tapasztalataidból, adataidból elméleteket és matematikai modelleket,
- hogyan oldd meg azokat, hogy meg tudd mondani, hogyan lehet újat alkotni.
Mindezeket pedig számos tudományterületen tudod majd hasznosítani, mint például élettudományok, műszaki tudományok, informatika, pénzügyek, management, politika...
Miért tanulj fizikát?
A fizika a bennünket körülvevő világ megismerésének alapja, elemi részecskéktől az Univerzumig, az elejtett kavics mozgásától az alagúteffektuson át a kvantumgravitációig.
Nemcsak ismeretek és szabályok úgy-ahogy rendezett halmaza, hanem a legeredményesebb tudományos módszer a világ megismerésére és meghódítására. A többi természettudomány és műszaki tudomány, ezeken keresztül pedig a technikai civilizációnk is a fizikai ismereteinken alapulnak, a fizika törvényeivel összhangban, az általuk adott keretek között működnek. A jelenünket és jövőnket beárnyékoló/fenyegető lokális és globális problémák megoldása is elképzelhetetlen a fizikai ismereteink felhasználása és továbbfejlesztése nélkül.
Minél matematizáltabb egy (természet)tudomány, annál megbízhatóbb és kvantitatívabb, nagyobb a prediktív ereje / előrejelző képessége. A fizika kiemelkedően sikeres ebben, matematika nélkül elképzelhetetlen, a matematika a fizika nyelve, sok matematikai eredményt fizikai probléma megoldása kényszerített ki / inspirált. Ha szereted a matekot, a fizikán keresztül megtapasztalhatod azt is, mire képes valójában, amikor minden tudásra szükség van, amit csak megismert eddig az ember.
Mit csinál egy fizikus tulajdonképpen?
Rövid válasz: "A fizikusok az élet császárai!"
Kicsit hosszabban:
Fizikusok jellemzően felfedező ill. alkalmazott kutatásokat folytatnak, fejlesztéseket hoznak létre, innovációval foglalkoznak, gyakran más tudományos v. műszaki szakemberekkel együttműködésben. Új természeti törvények, jelenségek felfedezése, ill. már megismert törvényekre alapozva új módszerek, technológiák kidolgozása, új eszközök létrehozása.
Fizikusként szakmai kötelességed lehet a világ bejárása is!
Részletes információk olvashatók az SZTE Fizikai Intézet honlapján a képzéseinkről, a diplomáinkkal való elhelyezkedési lehetőségekről, a felvételivel kapcsolatos fontos tudnivalókról, továbbá az intézetben folyó kutatásokról, amelyekbe már hallgatóként is bekapcsolódhatsz.
Milyen fizikusnak lenni az SZTE-n? Ismerd meg hallgatóink véleményét!
Milyen kutatási lehetőségek vannak a Fizikai Intézetben?