ugorj-be

"Ugorj be hozzánk egy órára!"

Programok középiskolásoknak 2024. május 3-27. között az SZTE TTIK szervezésében

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara idén is megrendezi a középiskolásoknak szóló rendezvénysorozatát 2024. május 3-27. között. A SZTE TTIK szeretné közelebb hozni, még érdekesebbé tenni a természettudományokat a középiskolás diákok számára, ezért 2024 májusában meghirdeti az „Ugorj be hozzánk egy órára!” című rendezvényét, az SZTE Oktatási Igazgatóságának és az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóságának támogatásával.

Minden intézetünk érdekes kísérletekkel, kiállításokkal, laborbemutatókkal készül a természettudományok iránt érdeklődő diákok fogadására.

Olyan középiskolai csoportok, osztályok jelentkezését várjuk, akik szívesen töltenének el egy órát nálunk, az egyetemen; akik örömmel merülnek el egy-egy tudományterület szépségeiben. Igyekeztünk a programokat úgy összeállítani, hogy az rövid, de élvezetes, élményszerű legyen a diákoknak. Az időpontokat kifejezetten az írásbeli érettségi vizsgák idejére, azaz 2024. május 3-27. között szerveztük, gondolván azokra, akik az osztálykirándulásukat erre az időszakra tervezték; illetve az alsóbb évfolyamos diákokra, akiket az érettségi vizsgák idején így egy kellemes és hasznos programmal várjuk.

Hozza el iskolájának diákjait, segítve őket ezzel is a későbbi pályaválasztásban!

Minden programunk ingyenes, de tekintve, hogy laborjaink befogadóképessége korlátozott, ezért kérjük, hogy előzetesen mindenképp egyeztessenek az intézetek kapcsolattartóival az időpontot és a létszámot illetően!

Bolyai Intézet (matematika)

Továbbtanulási tájékoztató - Miért érdemes matematikát tanulni Szegeden?

Előadó: Katonáné Dr. Horváth Eszter

SZTE TTIK Bolyai Intézet könyvtára, Szeged, Aradi vértanúk tere 1.

2024. május 3. 11:00 - 12:00 óra

Előzetes egyeztetés az alábbi elérhetőségeken: Katonáné Dr. Horváth Eszter (horeszt@math.u-szeged.hu)

Algoritmusok és matematika

Előadó: Dr. Makay Géza

SZTE TTIK Bolyai Intézet, Szeged, Aradi vértanúk tere 1., Bolyai terem (2. emelet)

2024. május 17. 10:00 - 11:00 óra

Előzetes egyeztetés az alábbi elérhetőségeken: Dr. Makay Géza (makayg@math.u-szeged.hu)

Konferenciaközpont építése, avagy Felületek háromszögelése

Előadó: Dr. Makay Géza

2024. május 17. 11:00 - 12:00 óra

Fizikai Intézet

Látogatás a Fizikai Intézetben

Létszámtól, évfolyamtól, érdeklődési körtől és időponttól függően különböző programlehetőségekkel (előadások, kísérletes bemutatók, laborlátogatások) várunk - előzetes bejelentkezést követően - középiskolás csoportokat a Fizikai Intézetben. Részletes információk: https://www.physx.u-szeged.hu/fizika-intezet/kozepiskolaknak/intezmenylatogatasi

SZTE TTIK Fizikai Intézet, Szeged, Dóm tér 9.

Időpont egyeztetése e-mailben: Unghváryné Kerekes Arika (fizika.intezet@szte.hu)

Földrajzi és Földtudományi Intézet

Koch Sándor Ásványgyűjtemény látogatása Kiri Luca tárlatvezetésével

SZTE TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézet, Ásványtani, Geokémiai és Kőzettani Tanszék, Szeged, Egyetem utca 2. 1. emelet

Csak 2024. május 2-9. közötti időszakban.

Előzetes egyeztetés az alábbi elérhetőségeken: Posch-Vedrédi Katalin (geo@geo.u-szeged.hu / vedredik@geo.u-szeged.hu / posch-vedredi.katalin@szte.hu)

Informatikai Intézet

Meglévő programjaink az alábbi oldalon elérhetőek: https://www.inf.u-szeged.hu/felvetelizoknek/beiskolazasi-tajekoztato

SZTE TTIK Informatikai Intézet Irinyi épület (Szeged, Tisza Lajos krt. 103.)

Előzetes időpont-egyeztetés szükséges minden esetben: Tóth-Ságiné Kun Eszter (kuneszt@inf.u-szeged.hu és kozkapcsolat@inf.u-szeged.hu)

Kémiai Intézet

Tanulókísérletek középiskolásoknak és/vagy intézetlátogatás

SZTE TTIK Kémiai Intézet, Szeged, Dóm tér 8. Oktatási szint (I. emelet)

2024. május 2 - 31. között

A laboratórium befogadóképessége miatt a tanulói létszám max. 24 fő.

Előzetes időpont-egyeztetés szükséges minden esetben: Dr. Musza Katalin (musza.katalin@chem.u-szeged.hu)