A_felev_meneterol_technikai_reszleteirol_a_kurzusok_megtartasanak_mikentjerol_a_tajekoztatot_itt_olvashatjatok_Adott_kurzusokkal_kapcsolatos_kerdesekkel_kerjuk_forduljatok_1

A Centenáriumi diákpályázat eredményei

A héten ünnepélyes online eredményhirdetéssel zárult a Földrajzi és Földtudományi Intézet által a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara fennállásának 100. évfordulója alkalmából meghirdetett Centenáriumi diákpályázat.

A pályázat célja volt a földrajz és földtudomány iránt érdeklődő tehetséges középiskolás diákoknak lehetőséget biztosítani tudásuk és képességeik kibontakoztatására és arra, hogy kiemelkedjenek és tehetségüket megmutathassák.

12 magyarországi és határon túli iskola 41 diákja összesen 43 pályázatot küldött be a meghirdetett 3 kategóriában. A GeoArt fotópályázatra 27, a GeoTudós kisfilmpályázatra 4, a GeoMeme mémpályázatra pedig 12 pályamunka érkezett be.

A részvételéért minden pályázó elektronikus oklevélben részesül, ezen túlmenően a Beiskolázási és Közkapcsolati Bizottság 5 tagjából álló zsűri pontozása alapján a nyertesek:

(Pontozáskor alkalmazott szabályok és a zsűri tagjai ITT elérhetőek.)

GeoArt fotópályázat

III. helyezett

Turai Dániel (Budapest, Zrínyi Miklós Gimnázium, 12. D)

Felkészítő tanár neve: Dr. Klicasz Szpirosz

II. helyezett

Végh Máté (Győr, Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont, 11. A)

I. helyezett

Rónai Ákos (Pécs, Pécsi Leőwey Klára Gimnázium, 11. C)

Felkészítő tanár: Venczellák András

GeoTudós kisfilm pályázat

II. helyezett

GEO Csapat (Szekszárdi I. Béla Gimnázium)

Csapat tagjai: Cseszák Balázs (12. A), Tomalik Zalán (10. A), Papp Zente (9. A)

Felkészítő tanár: Barocsai Zoltán

I. helyezett

Kun Réka (Szekszárdi I. Béla Gimnázium, 11. C)

Felkészítő tanár: Barocsai Zoltán

GeoMeme mém pályázat

III. helyezett

Kákonyi Szabolcs (Baja, Szent László ÁMK, 10. D)

Felkészítő tanár: Csanádi László

II. helyezett

Vajda Ádám (Budapest, ELTE Radnóti Miklós Gimnázium, 10)

I. helyezett

Várhelyi Zoltán (Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Hatosztályos Gimnázium 11. A)

Közönségszavazás

Közönségszavazat alapján közönségdíjban részesül:

Turai Dániel (Budapest, Zrínyi Miklós Gimnázium, 12. D)

Felkészítő tanár neve: Dr. Klicasz Szpirosz

Külön elismerés

A bizottság külön elismerésben részesíti Barocsai Zoltán Tanár Urat a Szekszárdi I. Béla Gimnázium tanárát. A legtöbb pályamunka, összesen 13, a Szekszárdi I. Béla Gimnáziumból az ő diákjaitól érkezett, szeretnénk megköszönni és elismerni a munkáját!

Ezen túlmenően minden résztvevőnek köszönjük a részvételt, szívből gratulálunk a sok színvonalas munkához, és további sikereket kívánunk!

A Beiskolázási és Közkapcsolati Bizottság nevében:

Nyári Diána