Farkas Gyula Emlékdíjat kapott két SZTE-s kutató

Farkas Gyula Emlékdíjban részesült az SZTE Bolyai Intézetében doktorált Kyeongah Nah és az SZTE Elméleti Fizikai Tanszékének munkatársa, Görbe Tamás Ferenc.

A Farkas Gyula Emlékdíjat idén is olyan 35 év alatti kutatók kaphatták, akik jelentős tudományos tevékenységet folytattak a matematika alkalmazásaival szoros kapcsolatban álló elméleti témákban. A Szegedi Tudományegyetemről ketten vehették át az elismerést: az SZTE Bolyai Intézetében doktorált Kyeongah Nah, és az SZTE Elméleti Fizikai Tanszékének munkatársa Görbe Tamás Ferenc.

Dr. Kyeongah Nah posztdoktor a kanadai York University-n. Doktori címét a Bolyai Intézetben szerezte 2015-ben. Témavezetője Dr. Röst Gergely. Doktori értekezésének címe: A malária dinamikája hosszú látens periódussal.

Dr. Görbe Tamás Ferenc egyetemi adjunktus az SZTE Elméleti Fizikai Tanszékén. Doktori címét a Fizikai Intézetben szerezte 2017-ben. Témavezetője Prof. Fehér László. Doktori értekezésének címe: Calogero-Ruijsenaars típusú integrálható rendszerek.

SZTEinfó

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.