Farkas Gyula Emlékdíjat kapott két SZTE-s kutató

Farkas Gyula Emlékdíjban részesült az SZTE Bolyai Intézetében doktorált Kyeongah Nah és az SZTE Elméleti Fizikai Tanszékének munkatársa, Görbe Tamás Ferenc.

A Farkas Gyula Emlékdíjat idén is olyan 35 év alatti kutatók kaphatták, akik jelentős tudományos tevékenységet folytattak a matematika alkalmazásaival szoros kapcsolatban álló elméleti témákban. A Szegedi Tudományegyetemről ketten vehették át az elismerést: az SZTE Bolyai Intézetében doktorált Kyeongah Nah, és az SZTE Elméleti Fizikai Tanszékének munkatársa Görbe Tamás Ferenc.

Dr. Kyeongah Nah posztdoktor a kanadai York University-n. Doktori címét a Bolyai Intézetben szerezte 2015-ben. Témavezetője Dr. Röst Gergely. Doktori értekezésének címe: A malária dinamikája hosszú látens periódussal.

Dr. Görbe Tamás Ferenc egyetemi adjunktus az SZTE Elméleti Fizikai Tanszékén. Doktori címét a Fizikai Intézetben szerezte 2017-ben. Témavezetője Prof. Fehér László. Doktori értekezésének címe: Calogero-Ruijsenaars típusú integrálható rendszerek.

SZTEinfó

Dr. Somody Imre hosszú ideig szerepelt a leggazdagabb magyarok toplistáján, neve összeforrt a vagyonát megalapozó Plusssz pezsgőtablettával. Neve sokak számára csenghet ismerősen akár az egészségügy, a közgazdaságtan vagy a politika területéről is. A kilencvenes évek végére jutott a csúcsra; karitatív és üzleti tevékenységéért számos kimagasló kitüntetést kapott. Aztán a sikeres üzletembert egyre több anyagi kudarc érte, miközben elvált és súlyosan megbetegedett. Élete 2014-ben gyökeresen új fordulatot vett... Minderről szívesen osztja meg gondolatait a hallgatósággal.
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/SOMODY200217