Hallgatóknak

Pályázati felhívás az „Év információvédelmi szak-és diplomadolgozata 2020” cím elnyerésére

A Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület pályázatot hirdet az „Év információvédelmi szak-és diplomadolgozata 2020” cím elnyerésére. A pályázati felhívásról bővebb információ a csatolmányban található. PDF letöltése

A Közbeszerzési Kiválósági Díj - 2020 elnyerésére, Felsőoktatási intézmények tanulói számára

An International Youth Online competition of Scientific and Creative Works

A Fulbright Bizottság az idén három kategóriában hirdet ösztöndíjakat a 2021-2022-es tanévre az Egyesült Államokba.

A Magyar Diplomáciai Akadémia pályázatot hirdet a diplomáciai pálya iránt érdeklődők számára Diplomataképző Programjára, amelyet a Külgazdasági és Külügyminisztérium és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem szakmai együttműködésének keretében valósít meg.

Ezúton értesítjük Önöket, hogy meghosszabbítottuk a „Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért" díj jelölés benyújtási határidejét.

Az új beadási határidő: 2020. április 30. (csütörtök) 23.59.

A jelentkezési határidő 2020. április 30. A pályázatokat a www.scholarships.sk (nemzetközi pályázók) weboldalon lehet benyújtani.

Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogram 2019/2020 tanév II. félév

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma kiírta a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogram 2019/2020 tanév II. félévre vonatkozó pályázatát. Az Ösztöndíjra azok a magyarországi felsőoktatási intézményekben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező olimpiai/paralimpiai versenyrendszerben sportoló hallgatók pályázhatnak, akik tanulmányaik ideje alatt eséllyel rendelkeznek arra, hogy olimpiai/paralimpiai versenyszámban Európa-bajnoki, világbajnoki vagy olimpiai/ paralimpiai érmet szerezzenek. A jelentkezés határideje 2020. március 31.

letöltés Zip - 167,2 KB

Április 20-ig várják az egyetemi hallgatók pályázatait a Talent ösztöndíjakra és a Kiválósági Listára. A nyertesek egyszeri 20 ezer és 100 ezer forint közötti összegre jogosultak.

Az alap- és mesterképzésben részt vevő hallgatók szellemitulajdon-védelmi tudásának bővítése érdekében a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) pályázatot ír ki a 2019-2020 tanév tavaszi félévében végzős hallgatók részére.

Több vállalat is támogatja a Szegedi Tudományegyetem tehetséges, szorgalmas diákjait különféle ösztöndíjakkal. A pályázatokat Modulon keresztül lehet beadni 2020. április 20-ig.

A pályázat beküldésének határideje: 2020. március 31.

A Magyarországi Francia Nagykövetség a 2020-2021-es tanévben ismét ösztöndíjprogramot indít azon magyar egyetemi hallgatók és kutatók számára, akik mester, doktori fokozatú tanulmányokat vagy kutatási munkát szeretnének folytatni Franciaországban. Jelentkezési határidő 2020. február 28-a.

A /Deutsche Bundesstiftung Umwelt/ német szövetségi környezetvédelmi alapítvány 16. alkalommal hirdeti meg németországi szakmai gyakorlati ösztöndíját.

A pályázatokat a tanszéki/kari koordinátorok által megadott határidőig a tanszékekre, kari koordináció esetében az adott Kar kari koordinátorához kell benyújtani.

A K&H Csoport ösztöndíjpályázatot hirdet a magyarországi agrárképzést folytató egyetemek és főiskolák alap-, mester- és PhD képzésben résztvevő hallgatói számára. Az ösztöndíj célja, hogy anyagi támogatással segítse az agrárágazat egészségesen fenntartható, hosszú távú fejlődését szem előtt tartó hallgatók tanulmányát, kutatómunkáját. A pályázatban három kategóriában összesen maximum 8 pályázat nyer ösztöndíjat.

Az Oszakai Egyetem két ösztöndíjas programot kínál külföldi hallgatók részére.

1. Special training program for Robotics Engineers (MSc)

2. Special training program for the intergation of data science and biomechanical engineering to support long-term life society (MSc & PhD)

Kék Bolygó Klímavédelmi alapítvány Környezetvédelmi és Vízügyi gyakornoki programjaira, közvetlenül az Alapítvány honlapjáról kaphat részletes információt. Az SZTE Együttműködő Partnerségi szerződést kötött további 11 egyetemmel együtt az KBK Alapítvánnyal

A Magyar Öntözési Egyesület (MÖE) 2017-ben Öntözési Különdíjat alapított a szakoktatás területén elért kimagasló eredmények díjazására. 2019-ben ismét meghirdetjük a pályázati lehetőséget.

A Merck Kft. (www.merck.hu) pályázatot hirdet azzal a céllal, hogy támogassa a szociálisan hátrányos helyzetű, középiskolai tanulmányaik során jó tanulmányi eredményt elérő diákokat, hogy az ország egyik kiemelt felsőoktatási intézményében folytathassák tanulmányaikat.