Hermann_kolesz_a_kodben

Szállások Szegeden egyetemistáknak

A nyüzsgő kollégiumi életet szereted? Vagy inkább egy csendes albérletre vágysz? Ha a továbbtanulásnál a Szegedi Tudományegyetemet választod, kedvező áru albérletek és jól felszerelt, ugyanakkor megfizethető kollégiumok várnak rád.



  • sokszínűség a karközi kollégiumokban
  • a kari kollégiumok előnyei a tanulásban
  • szegedi szakkollégiumok: a tehetséggondozás színterei
  • olcsó, mégis egyéni igényekhez igazodó albérletek


kollegiumA nyüzsgő belvárost, vagy a csendes zöldövezeti városrészt kedvelő fiatalok egyaránt megtalálják a számukra legmegfelelőbb kollégiumot Szegeden. Az egyetem öt karközi kollégiumában – Eötvös Loránd Kollégium, Herman Ottó Kollégium, Károlyi Mihály Kollégium, Móra Ferenc Kollégium, Öthalmi Diáklakások – a különböző karok, és a legkülönbözőbb tudományterületek hallgatói lakhatnak együtt.


Az SZTE hat kari kollégiuma – ÁOK Apáthy István Kollégium, ÁOK id. Jancsó Miklós Kollégium, ETSZK Béke Utcai Kollégium, ETSZK Madzsar József Kollégium, GYTK Semmelweis Ignác Kollégium, JGYPK Teleki Blanka Kollégium, MGK Kollégium, MK Kollégium – számos előnnyel bír. Mindenki ugyanoda jár, vagy épp ugyanazt is tanulja, a felsőbb évesek jó tanácsai, a csoporttársak jegyzetei mind segítik a tanulmányokat. A kollégiumok a szálláshely mellett szellemi közösséget is jelentenek, a kulturális és társasági életet egyedi programok színesítik.


vizsgaidoszakalloNem csupán négy falat, hanem a tehetséggondozás színtereit is jelentik a szegedi szakkollégiumok. A Szegedi Társadalomtudományi Szakkollégium, az Eötvös Loránd Kollégium, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Szakkollégiuma, a Móra Ferenc Szakkollégium, az SZTE GYTK Kabay János Szakkollégium, az SZTE JGYPK Művészeti, Művészetpedagógiai és Művészetközvetítő Szakkollégium, valamint az SZTE ZMK Kortárszenei és Előadóművészeti Szakkollégium vonzereje az egyetemi oktatást kiegészítő kurzusokban, a bőséges szakmai, kulturális és sportrendezvényekben rejlik.



A kollégiumi térítési díjak mind a karközi, mind a kari kollégiumokban az államilag támogatott hallgatók esetében 10 ezer forint körüli, a költségtérítéses diákok esetében 10-16 ezer forint közötti. Ez igen kedvező a fővárosi kollégiumokhoz képest, ahol akár 25 ezer forintot is fizethet egy költségtérítéses egyetemista.

 

Aki nem vágyik kollégiumba, az a szegedi albérletek közül válogathat. A kiadó szobák választéka rendkívül nagy, a város gyakorlatilag bármely részében található megfelelő albérlet. A keresésben az online egyetemi albérletkereső, az egyetemi albérletközvetítő Facebook-os oldala, vagy a Déli Apró hirdetőújság segíthet. Kiadó szobákat már 20 ezer forint + rezsi áron találhatunk, míg a 1,5-2 szobás albérletek 45 ezer forintnál kezdődnek. Ez a budapesti albérlet árakkal összehasonlítva – ahol, egy 1,5 szobás lakásért 100 ezer forintot is elkérnek – remek ajánlat.

 

Kövesd az SZTE-t a Facebookon, az Instragramon és a YouTube-on!


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Balogh_LaszloBalog László - ETSZK, gyógytornász

Világ életemben az egészségügy iránt vonzódtam. Talán ezért jelentkeztem először biológia szakra, ami nem vált be. Később gyógymasszőrködéssel foglalkoztam, ott ismertem meg nagyon sok olyan embert, akik az SZTE ETSZK gyógytornász szakára járnak. Megtetszett a tudás, amit ők képviselnek, ezért eldöntöttem, hogy én is ide akarok járni. Azért a Szegedi Tudományegyetemet választottam, mert itt olyan gyakorlatorientált a gyógytornászképzés, mint sehol máshol az országban. A gólyatábor és kari bulik is nagyon jók, összességében mindennel meg vagyok elégedve.




ondrik-imolaOndrik Imola – ÁJTK: nemzetközi tanulmányok

Szegeden az egyetemi élet hatalmas, számos területen kipróbálhatjuk magunkat: írhatunk az egyetemi újságba, beléphetünk az egyetemi színházba, kórusba, különböző sportklubokba. Megannyi program segíti a külföldi tapasztalatszerzést és jövőnk tervezését is, például az Erasmus-tájékoztató és az Állásbörze.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.