Állami kitüntetésben részesültek az SZTE polgárai

Magyarország köztársasági elnöke a nemzeti ünnep, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott a Szegedi Tudományegyetem több oktatójának.

Prof. Dr. Iglói Ferenc Széchenyi-díjas. Magyarország számára kivételesen értékes tudományos pályája során a soktestrendszerek kollektív viselkedésének statisztikus fizikai vizsgálata terén elért nagy jelentőségű, nemzetközileg is széles körben elismert kutatási eredményei, valamint iskolateremtő tudományos munkája elismeréseként Iglói Ferenc, a fizikai tudomány doktora, a Wigner Fizikai Kutatóközpont Szilárdtestfizikai és Optikai Intézetének tudományos tanácsadója, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Fizikai Intézete Elméleti Fizikai Tanszékének egyetemi tanára.

A Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapta Szabó Gábor fizikus. A Szegedi Tudományegyetem rektoraként végzett kimagasló színvonalú munkája, valamint nemzetközileg is elismert kutatói-oktatói, illetve sikeres tudományszervezői tevékenysége elismeréseként dr. Szabó Gábor fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Fizikai Intézete Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékének egyetemi tanára, volt rektora.

A Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapta kiemelkedő színvonalú művészettörténészi, kurátori és oktatói munkája elismeréseként dr. Nátyi Róbert művészettörténész, a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karának dékánja, valamint dr. Tiszlavicz László, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Szent-Györgyi Albert Klinikai Központja Pathologiai Intézetének igazgatója, tanszékvezető egyetemi tanára, a Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ makói részlegvezető főorvosa.

A Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetést kapta dr. Gulya Károly, a biológiai tudomány doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Biológia Intézete Sejtbiológia és Molekuláris Medicina Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára;

dr. Stachó László, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Infomatikai Kar Bolyai Intézete Alkalmazott és Numerikus Matematika Tanszékének egyetemi tanára;

a Szegedi Tudományegyetemen folytatott eredményes oktatás-, illetve tudományszervezői tevékenysége, a tehetséggondozásban vállalt szerepe, valamint kiemelkedő kutatói és tudományos közéleti munkája elismeréseként dr. Széll Márta molekuláris biológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Szegedi Tudományegyetem stratégiai rektorhelyettese, Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára;

több évtizedes oktatói munkája, valamint a biológiai tudományok népszerűsítésében vállalt szerepe elismeréseként dr. Hermesz Edit biológus, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Biológiai Intézete Biokémiai és Molekuláris Biológiai Tanszékének egyetemi docense.

A Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést kapta a hazai biológus-, illetve biológiatanár-képzés terén végzett magas színvonalú oktatói és oktatásszervezői munkája elismeréseként dr. Molnár Erika Erzsébet, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Biológiai Intézete Embertani Tanszékének adjunktusa.

A Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést kapta a Füvészkert felújítása és működtetése mellett a gyermekek és fiatalok környezettudatosságra nevelése, valamint az ismeretterjesztés terén is sikeres intézményvezetői munkája elismeréseként Németh Anikó, a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjének igazgatója.

Magyarország Kiváló Művésze díjat kapott Szecsődi Ferenc Liszt Ferenc-díjas hegedűművész, érdemes művész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar Vonós Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára.

Magyarország Érdemes Művésze díjat kapott dr. Tóth Péter Erkel Ferenc-díjas zeneszerző, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, az Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar dékánhelyettese.

SZTEinfo

• május 27.
    "Már az újszülöttekre is hatnak a digitális eszközök, ezért nem lehet elég korán kezdeni a nethasználattal kapcsolatos szülői tudatosságot. Persze a problémák jó részével csak akkor találkozik a szülő, ha a gyereke már kamasz lett, de azért akkor sem vagyunk teljesen eszköztelenek, ha segíteni szeretnénk. A támogatási és beavatkozási lehetőségekről, az "elég jó digitális szülőségről", kortárs online zaklatásról és iskolai netes konfliktusokról is szól majd az előadás."
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/GYURKO200317