kiemelt_veradas

V. Nagy SZTE Véradás

Az eddigi rendkívül sikeres véradások után ismét segíteni hívják az egyetemi polgárokat. Október 31-én, csütörtökön 9 és 17 óra között várnak minden eddigi és leendő véradót az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központba, hogy Halloweenkor is megmentsenek három életet.

Ahogyan arról a közelmúltban hírt adtunk, az SZTE az első hazai egyetemként elnyerte a Véradásbarát Felsőoktatási Intézmény elismerést. Az eddigi rendkívül sikeres SZTE véradások után az őszi szünetben is segíteni hívják az egyetemi polgárokat. Október 31-én 9 és 17 óra között várnak minden eddigi és leendő véradót az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központba, hogy legalább 100 sikeres véradással Halloweenkor is megmentsenek 300 életet.

A véradóknak lehetőségük van egyéni időpont foglalására, de e nélkül is szeretettel várják a donorokat. Időpontfoglalás az Országos Vérellátó Szolgálat honlapján lehetséges.

V.SZTE-Veradas

Az értékes ajándékcsomag mellett mindenki véradást tanúsító karszalagot kap, amelyekhez az Izometria jóvoltából egy kupon is jár, ami egy aerobic vagy konditermi edzésre váltható be. A donorok azzal is profitálhatnak, hogy véradás után meghatározzák vércsoportjukat, a levett vérből pedig fertőző májgyulladás (B és C vírus), AIDS (HIV) és szifilisz szűrővizsgálatot végeznek.

A rendezvény részét képezi a Vöröskereszt kampányának is, a kampánnyal és az értékes ajándékokkal kapcsolatos releváns információk itt találhatóak.

A véradáshoz szükséges okmányok: lakcímkártya, arcképes igazolvány és TAJ-kártya. Véradás előtt érdemes reggelizni és sok folyadékot inni.

SZTEinfo

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.