nyito_OTKD-2019-012

Díjazták a kiváló egyetemi polgárokat

Pro Scienta Aranyéremet és Mestertanár Aranyérmet vehettek át az SZTE polgárai október 31-én, a XXXIV. OTDK kitüntetésátadó ünnepségén a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében. A Szegedi Tudományegyetem öt tehetséges hallgatója érdemelte ki a Pro Scienta Aranyérmet, és öt oktató munkáját ismerték el Mestertanár Aranyérem kitüntetéssel.

2019. október 31-én a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében, kitüntetésátadó ünnepi üléssel zárult a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia. 48 hallgató Pro Scienta Aranyéremet, ketten művészeti tevékenységükért Pro Arte Aranyéremet, egy – az OTDK alatt még középiskolás – diák pedig Junior Pro Scienta Aranyérmet vehetett át Lovász Lászlótól, az MTA elnökétől, Csányi Sándortól, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatójától, valamint Szendrő Pétertől, az OTDT elnökétől.

Az SZTE öt tehetséges hallgatóját is Pro Scienta Aranyéremmel tüntették ki. Elismerését vehette át Szerencsés Szabolcs Gyula a Mérnöki kar hallgatója, Krusóczki Bence, az Állam- és Jogtudományi Kar hallgatója, Hajdu Bálint és Kolcsár Vanessza Judit, a Természettudományi- és Informatikai Kar hallgatói, és Szepes Borbála Éva, az Általános Orvostudományi Kar hallgatója.

A tudományos diákköri tevékenységet segítő munkájáért 58 oktató-kutató Mestertanár Aranyérem kitüntetést kapott. A díjakat Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium tudás- és innováció menedzsmentért felelős államtitkára, Szendrő Péter, az OTDT elnöke, valamint Pénzes Béla, a TDK-ért Közhasznú Alapítvány kuratóriumának elnöke adták át.

Mestertanár Aranyérmet vehetett át az SZTE-ről Dr. Bajmócy Péter András és Dr. Kiss Tímea, a Természettudományi- és Informatikai Kar egyetemi docensei, Dr. Dávid Kinga, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar egyetemi adjunktusa, Dr. Fülöp Zoltán, a Természettudományi- és Informatikai Kar egyetemi tanára, és Dr. Farkas Eszter, az Általános Orvostudományi Kar egyetemi docense.

A rendezvényről készült fényképek itt tekinthetők meg, a képeket Szidor N. Gábor készítette.

SZTEinfo

• november 25.
    Magyarország egyik legkivételesebb tapasztalatokkal bíró üzletembere és médiaszakembere, Simó György novemberben visszatér az IH színpadára - aki ott volt 2018 áprilisában Simó György "Gép és ember, első menet" c. előadásán, már vésheti is be a dátumot a naptárába!
    Ma már tudjuk: a következő huszonöt-ötven évben nagyobbat változik majd a világ, mint előtte egy évezred alatt: hamarosan meg kell barátkoznunk azzal a gondolattal, hogy nem az ember lesz a legfejlettebb faj a Földön, hogy a digitalizációnak köszönhetően munkahelyek milliói szűnhetnek meg.
    De mi történik a "felesleges emberekkel"? Simó György nagyszerű előadásában túlélési stratégiákat fogalmaz meg a 21. századra.
  • november 26.
    Szabó András festőművészi és pedagógus pályafutása mellett a 70-es évek végétől a mai napig rendszeresen tart művészettörténeti előadásokat – minden bizonnyal sokan vagyunk, akik emlékszünk még legendás diaporámás előadásaira.
    Szabó András novemberi előadása az egyetemes művészettörténet egyik legismertebb és legjelentősebb alakja, Leonardo da Vinci előtt tiszteleg majd, halálának 500. évfordulója alkalmából.
    "Leonardo az itáliai reneszánsz polihisztor mestere: festőművész, szobrász, építész, természettudós, humanista és feltaláló egy személyben – ám mindenekelőtt a világ titkai után kutató, fáradhatatlan felfedező."
    Az előadás csokorba szedi a Leonardóval kapcsolatos legújabb kutatások legérdekesebb eredményeit.
  • november 28.
    Egész napos